5 najväčších sekáčových mýtov

O second handoch som toho už popísala na svojom blogu pomerne dosť. Článok o mojich naj sekáčových úlovkoch dokonca patrí medzi najčítanejšie na mojom blogu a ja som šťastná, že vás táto tematika tak veľmi zaujíma a že second handy máte radi aj vy. Ja som ich veľmi veľkou milovníčkou hlavne z toho dôvodu, že v nich viem nájsť kvalitné kúsky za pár eur. Na svete je predsa také veľké množstvo oblečenia, že by poľahky vystačilo na niekoľko našich generácií. Tak prečo kupovať nové oblečenie z bežného módneho reťazca, keď si môžeme kúpiť lacnejší a mnohokrát oveľa kvalitnejší kúsok zo sekáča, ktorý tu už je a bude nám robiť radosť?

Skvelý článok o sekáčoch napísala aj Miška z blogu modnytucet.sk, ktorá vám dá rovno aj tipy na sekáče v Bratilave.

Mnoho ľudí už o mne dávno vie, že nakupujem prevažne v sekáčoch. Veľakrát sa ma teda pýtajú na rôzne rady. Počas mnohopočetných rozhovorov na túto tému som vak zistila, že ľudia majú o second handoch mylné predstavy. Spísala som teda 5 najčastejších mýtov.

Mýtus 1: do sekáča chodia len ľudia, ktorí majú hlboko do vrecka

Za úplne najväčší a najčastejší mýtus pasujem jednoznačne ten, že do second handu chodia nakupovať len ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť drahšie oblečenie z klasických obchodov s oblečením. Áno, oblečenie v sekáči je lacné a mnohokrát stojí len 1 euro, takže pre ľudí, ktorí majú hlbšie do vrecka je to skvelé miesto, kde za pár eur ošatiť seba aj svoju rodinu. V sekáči však nájdete aj ohromne štýlové kúsky, a tak v ňom nájdete aj veľa mladých ľudí, ktorí milujú módu a hľadajú niečo unikátne, čo inde nenájdu. Ja osobne som v sekáčoch postretala aj veľmi veľa rôznych ľudí, ktorí si tam nakupujú pracovné oblečenie – napríklad takí veterinári, ktorí v nich hľadajú lacné oblečenie, ktoré môžu nosiť dennodenne na farmy a doslova ho zoderú. Dobre tam nakúpia napríklad aj moletky, keďže takmer v každom second hande som našla aj oddelenie s XXL kúskami.

Lodičky CCC Shoes nájdete TU.

Mýtus 2: v sekáči nájdete len obnosené oblečenie

Totálny mýtus! Samozrejme, v second hande sa predáva primárne oblečenie, ktoré si už niekto kúpil, no nevyužil ho, a tak ho posunul ďalej. Je potrebné mať na pamäti, že second hand nie je kontajner a nemôže si dovoliť, aby sa v ňom predávalo oblečenie viditeľne veľmi obnosené alebo s vadami. Samozrejme, niekedy sa tam taký nájde, no poväčšine je to naozaj dobrý kúsok (štýlový, kvalitný alebo značkový), ktorý stojí za kúpenie a následné prešitie napríklad pokazeného zipsu. Nespočetné množstvo krát som však v sekáči našla aj oblečenie s visačkou!  To sa zrejme nepredalo v klasickom obchode s novým oblečením, a tak ho daná značka posunula do second handu – a to je samozrejme stokrát lepšie, ako keby ho mali vyhodiť alebo nebodaj spáliť (veru, aj také sa deje).

Mýtus 3: kúpite tam len podradnejšie oblečenie

Áno, nájdete tam aj nosené oblečenie bežných značiek ako H&M či dokonca Primark, no zároveň v ňom nájdete aj kúsky prestížnejších značiek – šaty Guess, športové oblečenie Adidas a možno si niekto z vás spomenie na môj úlovok v podobe Lanvin kabátu.

Mýtus 4: vo výpredaji tam nakúpite perfektné kúsky aj za 50 centov

Rôzne sekáče (napríklad Humana) fungujú tak, že vyložia nový tovar, ktorý o pár dní dajú do 30% zľavy, neskôr stojí každý kúsok napríklad 3€ a vo finále len 50 centov. Zabudnite však na to, že vo finálnej zľave 50 centov tam nakúpite super štýlové originálne výnimočné kúsky a dokonca známej značky. Za 50 centov tam kúpite napríklad super tepláky na doma, tielko, čo v zime vynosíte pod sveter či látky, ktoré môžete využiť na nejaké DIY projekty. Ak však chcete v sekáči nájsť skutočné poklady, choďte tam vtedy, keď na výklade svieti nápis NOVÁ KOLEKCIA.

Mýtus 5: second hand je jeden veľký chaos

Kto už niekedy zavítal do sekáča, vie, že v ňom nevisí na stojan desať rovnakých tričiek rovnakej farby, usporiadaných podľa veľkosti od S po XL. V sekáči sa treba prehrabávať a rozhodne na to treba mať chuťčas. Avšak je mýtus, že v ňom vládne chaos a neporiadok. Každý jeden sekáč, ktorý som navštívila, bol usporiadaný minimálne nasledovne – ženské oblečenie (na jednom stojane bundy, na druhom zasa len sukne, na treťom nohavice), rovnako aj pánske oblečenie, detské oblečenie, spoločenské šaty, XXL oblečenie, atď. Ak sa vám však nechce prehrabávať a aj takéto rozloženie sekáča sa vám zdá chaotické, pokojne nakupujte na internete. Existuje nespočetné množstvo stránok (áno, aj slovenských a českých), ktoré ponúkajú nosené oblečenie, no zároveň na nich nájdete filtre (materiál, veľkosť, farba,…) ako na klasickom eshope.

A ČO MÁM NA SEBE?

Lodičky – CCC Shoes

Sako po mamine

Nohavice – sekáč

Ľadvinka – Forever 21

Čiapka od Markétky Bártovej, ktorej vďačím aj za tieto krásne fotky.

Milovaný KeepCup mám od mabets.

3 komentáre

 • Reply
  Vivien
  27. októbra 2018 at 19:40

  Realne som nikdy ešte nebola v žiadnom sekaci, kde by bol bordel, asistentky predaja to tam vzdy rýchlo upratujú, vešajú, je to tam vždy naozaj systematicky usporiadané, dokonca aj v časoch, keď je všetko za pár centov a ľudia sa tam hemžia ako mravčeky..za to taká Zara v Auparku vyzerá pri výpredajoch otrasne…plne kabínky, veci pohadzane po zemi…možno je to aj tými ľuďmi, čo chodia nakupovať do daných obchodov…

 • Reply
  Viki
  30. októbra 2018 at 21:40

  síce v sekáčoch nenakupujem a ani neplánujem začať (som príliš lenivá sa tam hrabať), ale článok ma baví 🙂

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • Reply
  Sekáč Royal, trocha iný second hand - Módny Tucet
  29. januára 2019 at 15:23

  […] nájdete napríklad u Lenky Thestylemon v článku o 5tich najväčších sekáčových mýtoch TU. Lenka behá po sekáčoch už dávno, tak sa […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.