Kde nakupujem v sekáčoch?

Ak ma sledujete dlhšie, tak určite viete, že som sekáčový maniak. Doslova. Milujem second handy a nielen to, že v nich nájdem perfektné skvosty, ktoré inde nenájdem, ale najmä to, že ide o oblečenie, ktoré niekto už nechcel, posunul ho a bude robiť radosť niekomu inému. Často sa ma pýtate, kde chodím na také sekáčové úlovky. Prezradím vám!

Na začiatok – nepoviem vám konkrétne second handy na konkrétnych uliciach. Poviem vám len moju osobnú skúsenosť a to sa s vašim názorom, pravdaže, môže líšiť. No na jednom som sa zhodla so všetkými milovníkmi sekáčov, s ktorými som sa zatiaľ stretla – sekáče v malých mestách sú stokrát lepšie, než napríklad tie v Bratislave. Narovinu vám poviem, že v našom hlavnom meste som na dobrý second hand ešte veru nenatrafila. Všetko je nekresťansky drahé. Až také drahé, že za danú sumu si pokojne môžete kúpiť aj nový kúsok v podobnej kvalite. Naproti tomu, sekáče v malých mestách sú doslova rajom. Oblečenie je lacné, keďže majitelia neplatia nájom, z ktorému by sa vám zatočila hlava a sú si vedomí toho, že tam asi nežijú milionári. Ďalšou vecou je fakt, že v menších mestách nechodí do takýchto obchodov až tak veľa ľudí, preto sa tovar nevypredá rýchlo, a tak máte väčšiu možnosť, že vám nejaký perfektný kúsok neukoristí nejaký návštevník pred vami alebo to, že si môžete svoj vybraný kúsok sledovať niekoľko dní, a kým neprídu väčšie zľavy a nekúpite si ho napríklad len za 1 euro.

Ak vám mám odporučiť second handy, ktoré nájdete takmer v každom meste a nie je drahý, tak Textile House alebo Humana. V obidvoch nájdete perfektné kúsky, ktoré nie sú veľmi obnosené, sú značkové a niektoré majú dokonca aj visačku, takže sú úplne nové. Počas dní novej kolekcie si tam kúpite síce drahšie kúsky, no ide o skutočné sekáčové poklady, za ktoré sa oplatí zaplatiť. Ja som tam napríklad ukoristila Adidas tepláky, Lacoste tričko a veľa veľa iného značkového a takmer nového alebo úplne nového. Počas dní zliav sa treba dopredu trošku pripraviť na väčší nápor ľudí a hlavne – treba si dávať pozor na osobné veci, keďže pri cenách „všetko za euro“ sekáč navštívia kadejakí ľudia, ktorí môžu vašu chvíľkovú nepozornosť využiť. V dňoch zliav sa treba poriadne hrabať a rozmýšľať trošku viac. Pretože za euro si môžete kúpiť síce pekne farebné, no veľké oblečenie, ktoré ale, ak ste šikovné, si viete zúžiť alebo prešiť na čokoľvek iné. Takisto sa oplatí pozerať sa na veci trošku inak a vidieť oblečenie skôr ako materiál na kreatívnu činnosť – viete, že z trička sa dá vyrobiť pekný dekoračný vankúš? Kreativite sa medze nekladú a ak by ste náhodou kúpili hlúposť, ktorú nevyužijete, to zaplatené jedno euro vás mrzieť extrémne nebude.

Keď je reč o sekáčoch, pozývam vás na ne do Brna, tu je to totiž skutočný raj. Stačí si prejsť uličkami od Moravského náměstí až na Hlavní nádraží a odpadnete. Nájdete tu luxusné sekáče, sekáče „všetko za 40 korún“, sekáče „všetko za 25 korún“, charitatívne sekáče, kde môžete aj sami doniesť oblečenie a veľa veľa iného. Jeden second hand mi však prirástol k srdcu hneď po prvej návšteve. Jeho názor je Retro komnata a vlastní ho milá mladá slečna so širokým úsmevom na tvári, ktorá si plní svoj sen. Nájdete v ňom perfektné retro kúsky, ktoré sú však poriadne kvalitné, farebné a úplne dokonalé. Ja som tam našla krásne vintage žlté šaty, červená sako á la uniforma, kvalitné klobúky všelijakých farieb, nádhernú (pravdepodobne ručne šitú) ružovú sukňu a dokonca aj Levi´s rifle a kraťasy. Retro komnata má aj eshop, takže určite mrknete a ak práve nie ste z Brna a nechystáte sa sem, jednoducho si kúsky môžete objednať cez internet.

Čo mám na sebe?

Kabát – SHEIN

Rolák – Retro komnata

Nohavice – staré z H&Mka (toho Jungle Monkey obchodu, áno)

Topánky, náušnice – Pull and Bear

Kabelka – JUSTPLAY

1 Comment

 • Reply
  Viki
  16. januára 2018 at 8:36

  v sekáči som nikdy nebola, ale po tvojom článku asi nejaký navštívim 😛

  Viki Ceglédyová

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.