LAST MINUTE DARČEKY: DIY HRNČEK S NÁPISOM

Aj ty si lámeš hlavu nad darčekmi na poslednú chvíľu? Je to o čosi ťažšie, keď si tvoji členovia rodiny či priatelia všetko, čo potrebujú kúpia sami (najlepšie tesne pred Vianocami) a tebe úplne totálne nič nenapadá. A tak som sa rozhodla mojej rodine tento rok dať niečo originálne – personalizované maľované hrnčeky! 

Čo budeš potrebovať?

Výroba je vskutku jednoduchá a zvládneš ju v pohode aj v predvianočnom zhone s koláčmi v rúre a tromi varenými vínami v sebe. Potrebuješ len hrnčeky, farbu na porcelán (zoženieš v umeleckých potrebách), ceruzku a vreckovku na zotretie chýb.

Ja som začala najskôr s vymýšľaním originálnych nápisov. Vymyslela som také, ktoré dané osoby vystihujú alebo len slová ako “usmej sa,” ktoré im proste len vylepšia náladu počas pitia obľúbenej kávičky. Potom som si nápisy predkreslila ceruzkou.

Následne som začala vyfarbovať farbou na porcelán. Najlepšie urobíš, ak zvolíš čiernu a nanášaš ju ceruzkou a nie štetcom, s ktorým sa pracuje oveľa ťažšie. Následne hrnčeky pečieš v rúre – na mojej farbe bol udaný čas 90 minút a 160 stupňov.

Ak chceš fakt originálny darček, skús hrnčeky naplniť niečim milým, čo poteší – medovníčky, lentilky alebo ponožky. Uvidíš, ako sa tvoje výtvory budú obdarovaným páčiť a určite ocenia najmä to, že je to ručne robený darček s láskou. 🙂

2 komentáre

 • Reply
  4 tipy na vlastnoručne vytvorené darčeky so srdcom a myšlienkou – The Stylemon
  30. novembra 2018 at 19:52

  […] som vytvorila ručne maľovaný hrnček s personalizovaným nápisom (presný návod nájdete tu). Následne som pridala bezlepkové sušienky sladené jablčnou šťavou, zaujímavú knihu a do […]

 • Reply
  Tipy na darčeky, ktoré majú zmysel – The Stylemon
  27. novembra 2019 at 17:48

  […] vyrobiť vlastnoručne personalizované maľované hrnčeky. Ja som tak urobila tri roky dozadu a presný postup nájdete v tomto článku. Vlastnoručne a poľahky môžete využitím starších vecí vyrobiť novú obliečku na […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.