Týždeň dúhových outfitov. Čo som si vďaka nemu všimla?

Ak sledujete môj Instagram alebo Facebook, určite vám neuniklo, že minulý týždeň patril farebným outfitom. Nie však hocijakým, veď farbičky na oblečení u mňa nie sú ničím novým. Po u vás veľmi obľúbenom týždni, v ktorom som kombinovala kúsky zo starkinej skrine som si vymyslela nový. Poďte sa spoločne so mnou pozrieť na týždeň, počas ktorého som každý deň nakombinovala outfit, celý zložený z jednej z farieb dúhy. Pondelok patril červenej, utorok zasa oranžovej, a tak ďalej. Čo som sa počas tohto dúhového zábavného a poriadne bláznivého týždňa naučila?

Všetky kúsky z outfitu sú, žiaľ, staršie a na internete som ich už nenašla.

Poznatok 1: šetrenie času a energie

V pamäti mi veľmi silno utkvel jeden článok, v ktorom sa písalo o rôznych úspešných ľuďoch, ktorí majú v šatníku napríklad len samé čierne tričká a aké to má výhody. Ja som si to trochu vyskúšala na vlastnej koži, keď som každý deň stála pred skriňou a vyťahovala z nej oblečenie len v tom danom odtieni toho dňa. A poviem vám, bolo to nesmierne ľahké a rýchle! Predstavte si totiž, že stojíte pred skriňou a vyberať z nej môžete napríklad len modré oblečenie, v lepšom prípade je celý váš šatník modrý.

Vyskladanie samotného outfitu vám ide podstatne ľahšie, rýchlejšie a zároveň neminiete toľko svojej energie na vymýšľanie, čo sa s čím hodí a čo sa nehodí. Danú energiu a čas môžete následne využiť oveľa zmysluplnejšie. Tento poznatok je pre mňa takým malým objavením Ameriky.

Poznatok 2: ľahšie pranie

Všetci to veľmi dobre poznáme – biele, čierne, farebné. Pranie síce nie je raketová veda, no mne to tento týždeň išlo veľmi ľahko. A to vďaka tomu, že bolo všetko oblečenie farebné, nič nebolo biele a nič čierne. Predstavte si, že by ste dokonca chodili stále len v jednej farbe – pranie by bolo také jednoduché!

Poznatok 3: zvedaví ľudia

Vo farebných a niekedy poriadne bláznivých outfitoch chodím stále, a tak som si na to, že na ulici zrejme nezanikám, zvykla. Ak však do ulíc vykročíte odetí len v jednom odtieni, píšte si, že ľudia sa na vás budú pozerať niekoľkonásobne viac.

S outfitmi farebne občas nekorešpondovali len topánky, ako v prípade môjho nového topánkového prírastku – týchto nádherných vysokých čižiem nad koleno.

To je teda, podľa mňa, celkom dobrou školou na to, ak máte problém s tým, že na vás ľudia hľadia a aké sú ich myšlienky. Veľké množstvo žien mi totiž píše, že sa im páči môj štýl obliekania, no samé by na to nemali odvahu, práve kvôli okoliu. A pritom je to detsky jednoduché a na pohľady ľudí si zvyknete za pár minút. Obliecť si slobodne hocičo a neupierať sa na myšlienky iných ľudí a ich názory, je totiž obrovská sloboda a skvelý pocit.

Poznatok 4: málo farebných miest

Túto dúhovú sériu som chcela nafotiť pri rovnako farebných stenách. Fotím tak síce stále, no väčšinou je mi jedno, aká je farba tej steny, pokiaľ je to aspoň trochu v súlade s outfitom. Tentokrát som to chcela celé farebne zladiť, aby bol efekt ešte väčší, a tak som hľadala oranžové, zelené, modré či fialové alebo ružové miesta, ktoré by mi na fotku dobre poslúžili. A tu v Brne to bola poriadna makačka!

Všetko je predsa v neutrálnych farbách a poriadne sýte odtiene sa na budovách nachádzajú len veľmi sporadicky. Veľké množstvo z vás mi písalo, že sa vám dané miesta a ich farebnosť veľmi páči. Predstavte si, že by tak krásne dúhovo vyzerali všetky ulice. To by sa nám žilo krásne a s úsmevom na perách, však?

2 komentáre

 • Reply
  Lenka
  15. novembra 2019 at 7:44

  Ahoj Leni,
  hovoríš, že je ľahké, keď sa obliekaš do jednej farby. Ja som lesník a v práci chodíme vo farbe kaki. Oblečenie máme uniformované. Ale nie je kaki, ako kaki a to si človek uvedomí, až keď má to oblečenie doma pekne pokope. Niekedy je to veru poriadna makačka, aby človek vyzeral zladený. Ale máš pravdu, neriešim, či dnes pôjdem v červenom alebo v žltom… 😀 Na druhej strane, potom ” v civile” sa mi žiada viac farby, tak ako to máš rada aj ty 😉
  Mám rada Tvoj blog a sledujem aj Tvoj FB, tak Ti prajem, nech sa Ti naďalej darí a nech nás aj naďalej inšpiruješ svojou farebnosťou 😉
  Pekný deň
  Lenka

  • Reply
   Lenka
   15. novembra 2019 at 17:54

   Jéj to je zaijímavý pohľad na vec 🙂 Ďakujem! 🙂

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.