5 outfitov s kúskami z priateľovej skrine

Nebudem vám klamať, móda mi robí veľkú radosť a vždy, keď mi niečo nové pristane do šatníka, poteším sa. Tak typicky žensky, trochu márnotratne, trochu materiálne. Neznamená to však, že vymetám obchody jedna radosť. Ak ma sledujete dlhšie, určite vám neuniklo, že milujem second handy a takéto fantastické kúsky z druhej ruky tvoria väčšinu môjho šatníka. Okrem sekáčov však radosť z „nových“ kúskov nachádzam aj v skriniach rodinných príslušníkov či kamarátok, s ktorými si nejaké oblečenie raz za čas vymením. Obe strany sa potešia niečomu nového, čo môžu skombinovať a vyvenčiť a ak majú šťastie, tak si nejaký kúsok aj nechajú, pretože pôvodná majiteľka zistí, že jej v šatníku vôbec nechýba. Dnes by som vám však chcela priniesť menšiu módnu inšpiráciu zo šatníka veľmi blízkeho – skrine môjho priateľa Jarka, z ktorej som uchmatla pár kúskov a nastajlovala do 5 outfitov. Zapáči sa vám niektorý?

Mikina

Jednou z najčastejších kúskov, ktoré Jarkovi sem-tam zo skrine uchmatnem, sú mikiny. Ak ste totiž niekedy mali na sebe pánsku mikinu, určite poznáte ten skvelý pocit. Je pohodlná, voľná a ako stvorená na dni, kedy potrebujete najmä komfort a nestaráte sa o nič iné. Navyše, ak ešte aj vonia parfumom vašej polovičky, body naviac. A ak v nej okrem zasoplených vreckoviek nájdete aj zabudnutých 10 eur, ďalšie body navyše.

Košeľa na prvý spôsob

Ó pánska košeľa! O tomto kúsku by sa totiž dali skladať ódy. Najlepšie urobíte, ak ju skombinujete s čisto ženskými a sexi kúskami a vytvoríte tak veľmi šik outfit. Napríklad, biela pánska košeľa s čiernymi dámskymi lodičkami na vysokom opätku – to je kombinácia, ktorá nikdy nevyjde z módy. Ja ju najradšej nosím zaviazanú s nohavicami alebo sukňou s vysokým pásom. Ak je ľanová, skvele sa hodí aj k plavkám.

Košeľa na druhý spôsob

Na internete môžete nájsť nespočetné množstvo rôznych štýlových outfitov, v ktorých hrá prím pánska košeľa. Nemusíte ju totiž nosiť len klasickým spôsobom! Ja som si ju zaviazala okolo pása a vytvorila tak sukňu. Pozor však na to, aby ste si košeľu obliekli a zaviazali naozaj precízne, aby nebola príliš voľná, škaredo odstávajúca, dokrčená alebo inak zdeformovaná. V horšom prípade pozor na to, aby vám nespadla!

Nohavice

Práve tento pánsky kúsok bol pre mňa naozajstným orieškom. Priznám sa, že ho zo Jarkovej skrine nevyťahujem a nenosím, no pre účely tohto článku som to predsa chcela vyskúšať. Veď dokonca aj ikona Victoria Beckham nosí nohavice, ktoré vyzerajú, akoby ich ukradla zo skrine našej platonickej lásky, teda Davidovi. Ak máte doma poriadneho chlapa, s najväčšou pravdepodobnosťou vám jeho nohavice budú značne veľké. Ja som to vyriešila ako Vicky – obula som si vysokánske sexi lodičky, obliekla crop top, stiahla brucho a celý nedeľný obed a vyvenčila som aj svoj dramatický žltý veľký klobúk, ktorý, aspoň dúfam, trochu odpútava pozornosť. Ak sú vám však priateľove nohavice až žalostne veľké, kašlite na to a zoberte radšej spomenutú košeľu.

Sako

Ďalší kúsok, ktorý je tak trochu orieškom. Keď si totiž pánske sako oblečiete, tak ako sa má, s najväčšou pravdepodobnosťou budete vyzerať ako strašiak do maku. Takže pekne po poriadku – vyhrňte rukávy, zvýraznite si pás (najlepšie opaskom alebo kraťasmi s vysokým pásom) a pridajte ultra mega sexi doplnky. Nesnažte sa však predstierať, že ide o sako s vášho šatníka, pretože vám to nikto nikdy neuverí. Naopak, so správnymi dámskymi doplnkami budete vyzerať oveľa viac sexi, než v malých čiernych.

 • Zdroje fotografií koláží: Pinterest.

4 komentáre

 • Reply
  Sabi
  19. augusta 2019 at 10:26

  Zaujímavý nápad. Najviac sa mi z tvojich outfitov páči asi ten s košeľou/ sukňou. 🙂

  Sabi z blogu Beautiful savage

 • Reply
  Stajlujem kúsky zo šatníka starej mamy – The Stylemon
  4. októbra 2019 at 16:05

  […] si na článok, v ktorom som vám priniesla 5 outfitov, pričom v každom z nich bol kúsok zo šatníka môjho priateľa? Dnes vám prinášam […]

 • Reply
  2 najväčšie chyby v nakupovaní oblečenia – The Stylemon
  18. októbra 2019 at 19:13

  […] sestry či maminy a uvidíte, aké poklady tam nájdete. Inšpiráciu môžete nájsť v jednom z minulých článkov, kde som kombinovala frajerove oblečenie. Pred pár dňami som dokonca v sérii pokračovala a do outfitov som zakombinovala kúsky zo […]

 • Reply
  Časti krojov v moderných outfitoch – tematický týždeň – The Stylemon
  17. februára 2020 at 19:32

  […] vám každý deň prinášala outfity, v ktorých som kombinovala kúsky z priateľovho šatníka? Článok nájdete tu a všetky fotky sa tešili pomerne dosť veľkému ohlasu. Následne mi hneď napadlo pár tém, […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.