Môj návod na šťastie

Každý deň stretávam kopec ľudí, ktorí sú nejakým spôsobom nešťastní. Sú nešťastní kvôli práci, osobným vzťahom, výzoru, peniazom či neúspechu v čomkoľvek. A pritom šťastie nie je vec ťažká. Je to stav našej mysle, ktorý si poľahky môžeme navodiť aj sami. Hocikedy, aj keď bude totálne zle a budú traktory z neba padať. Ako teda byť šťastný? Nie je to veda. Dám vám pár svojich osvedčených tipov.

Neskutočné množstvo ľudí mi hovorí, aká som pozitívna, ako sa stále usmievam a ako sa mi darí. Nuž, nedarí sa mi vždy, nie každý deň je úžasný a nie vždy sa dejú veci, ktoré mi ten úsmev vyčaria – práve naopak. Ono to ale všetko máme v hlave. Niekto má náladu pod psa a kyslý výraz v tvári, aj keď práve získa povýšenie, pretože sa neteší zo samotného povýšenia, vyššieho platu a pracovných úspechov, o ktorých mnohí iní môžu len snívať, ale sa dopredu strachujestresuje, čo mu nová pozícia prinesie a aké hrôzy ho čakajú. A niekto má úsmev od ucha k uchu, aj keď má hlboko do vrecka, nezaplatené účty a chorobu. ŠŤASTIE JE STAV MYSLE. Opakujte si to  prečítajte si moje rady.

Hneď ako ráno otvoríte oči, ešte predtým, než vstanete, premýšľajte nad tým, čo vás v ten deň čaká. Ale nie čo ZLÉ VÁS ČAKÁ, ale to DOBRÉ. Namiesto rozmýšľania nad tým, že v ten deň máte kopec povinností, stresov, čaká vás nepríjemné stretnutie so šéfom alebo musíte riešiť pokazené auto sa sústreďte hneď od rána na veci pozitívne. Aké je krásne počasie, že si oblečiete nový krásny sveter, že večer pôjdete na skvelú hodinu jógy alebo zoberiete kamarátku na dobrú kávu a pokecáte… Čokoľvek pozitívne, čo vás v ten deň čaká. A nie je pravda, že vás v nejaký deň nečaká nič pozitívne – vždy a počas každého dňa sa nájde drobnosť, ktorá vám môže urobiť radosť a na ktorú sa môžete tešiť. Ak chcete.

Ďakujte. Namiesto smútenia nad tým, čo ste stratili alebo čo nemáte sa sústreďte na to, čo máte. Na osoby, veci materiálne aj nemateriálne. Ďakujte za ne a buďte pokorní, pretože je na svete množstvo ľudí, ktorí len snívajú o tom, čo vy už máte, len si to neuvedomujete,

Zrkadlo by každé ráno malo byť vašim priateľom. Namiesto ranného preľaknutianadávania na strapaté vlasy a zlú pleť sa trošku upravte, usmejte sa a v duchu alebo pokojne aj nahlas si povedzte, že ste krásni. Zo začiatku to môže vyznieť divne, no po čase si na to zvyknete a uvidíte, ako vám táto maličkosť bude dvíhať sebavedomiezlepšovať náladu.

Míňajte peniaze. Kto povedal, že za peniaze si šťastie nekúpite len nevie, kde nakupovať. Je to starý, no stál pravdivý citát. Áno, treba aj šetriť a myslieť na budúcnosť, no treba si občas aj dopriať, urobiť si radosť a kúpiť si niečo, po čom túžite. Načo by sme mali od rána do večera len drieť v práci a peniaze odkladať do ponožky? O tom život nie je. Je aj o  maličkostiach, ktoré si sebecky a spontánne doprajeme. Môže to byť čokoľvek  letenka, nové náušnice, obľúbená čokoláda…

Robte dobré skutky pre iných. Pretože radosť iných sa prenesie aj na vás.

Buďte ale aj sebeckí. Nerobte niečo, čo vás nebaví. Choďte, robte, kúpte si alebo hovorte si to, čo chcete vy. Nenúťte sa do niečoho, čo je proti vašej srsti. Naučte sa povedať nie. Sú to maličkosti, no uvidíte, aký pokoj a šťastie vám prinesú.

Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi a vecami. Eliminujte styky s ľuďmi, ktorí sú negatívni, len a všetko nadávajú a sú zamračení. Takisto sa vo svojom živote zbavte vecí, ktoré vás ťažia – môže to byť aj nábytok vo vašom byte, ktorý sa vám nepáči. Keď sa obklopíte dobrými vecamiľuďmi, uvidíte, akí šťastní a spokojní zrazu budete.

Nesťažujte sa. 99% ľudí vaše problémy nezaujímajú a keď o nich budete hovoriť, len si ich budete uvedomovať ešte viac a to vám dobrú náladu a úsmev veru neprinesie. Vždy povedzte, že sa máte výborne, darí sa vám a ste šťastní. Pretože keď to vyslovíte, utvrdíte sa v tom.

A na koniec – uvedomte si, že niečo alebo niekto z vášho života odišiel, aby dal priestor na niečo novélepšie. Všetko sa deje pre niečo a nič sa nedeje len tak. A že vždy môže byť aj horšie. A že sa netreba utápať v smútku pre niečo, čo už zmeniť nemôžeme, ale sa treba tešiť z vecí a ľudí, ktorých stále máme pri sebe. Pretože šťastie je len stav v našej hlave. A to, že sme si sami strojcami svojho šťastia, tvrdím už roky rokúce.

Čo mám na sebe?

Sako – ASNWEAR

Nohavice – ANSWEAR

Kabelka – ANSWEAR

Klobúk – Módne doplnky Oľga Janderlová (BA Laurinská, klobúky tvorí aj na zákazku)

Tenisky – netuším

Za krásne fotky ďakujem Martinke Čížkovej.

1 Comment

  • Reply
    Bodky, prúžky a farbičky – prečo sa nebáť kombinovania vzorov? – The Stylemon
    17. mája 2018 at 14:16

    […] pokojne sa môžete zaodieť celá do jedného vzoru. Znova – prečo nie? Ja som tak urobila v jednom z minulých outfitových článkov, kde som na sebe mala momentálne veľmi štýlový kvetinový kostým. Je však potrebné dať si […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.