DIY tričko s trendovými vypchávkami

Nestáva sa často, že mi doslova hlavu popletie nejaký módny trend. Väčšinou si “idem svoje” a nosím to, čo sa mi páči a nehľadím na to, či je to v kurze alebo som 100 rokov za opicami. Práve naopak – čím nejakú vec v uliciach a v obchodoch vidím menej, tým viac sa mi páči. Momentálne sa však stal pravý opak a, čuduj sa svete, zapáčili sa mi ramenné vypchávky na klasických tričkách. Vlastne, mám s nimi verný módny vzťah už dlho, veď sa predsa nachádzajú na každom druhom retro kúsku, ktorý vyňuchám vo vintage sekáči. Rôzne blúzky, saká či topy s ramennými vypchávkami, to je moje. Najnovším trendom sú však spomínané vypchávky na obyčajnom bavlnenom tričku. Čiže na niečom, na čom by ste ich možno nečakali. A keďže bavlnené oversize tričko už doma mám, rozhodla som sa vám priniesť DIY tip, ako si takéto trendové tričko vyrobíte za pár minút aj doma.


Čo budete potrebovať a aký je postup?


Tričko, ktoré je vám na ramenách trochu väčšie, ramenné vypchávky, nožnice, ihlu a niť.


Zohnať na projekt vhodné tričko je najkľúčovejšie. Musí byť oversize a malo by vám byť na ramenách veľké, pretože kus rukávu budeme zahýnať dovnútra pod vypchávku a šev, ktorý pretŕča cez rameno, keď je vám tričko veľké, následne s vypchávkou vytvorí efekt výrazných ramien. Ak také doma nemáte, odporúčam navšíviť partnerovu skriňu alebo pánske oddelenie v sekáči, kde určite nájdete parádne oversize tričká.


Strihajte približne 5 cm od ševu, keďže látku budete neskôr zahýnať smerom dovnútra pod ramennú vypchávku.


Teraz zahnite odstrihnutú časť dvakrát dovnútra, aby sa látka nepárala a okraj bol začistený, a zašite ho.


Keď je odstrihnutý okraj začistený, vsuňte dovnútra ramennú vypchávku. Hrubšia časť vypchávky by mala smerovať smerom von od ramena a jej koniec by mal byť súmerný so ševom, kde je ramenná časť na tričku zošitá s rukávom (viď obrázok). Následne zvyšnú pretŕčajúcu látku zasuňte smerom dnu pod vypchávku.


Nakoniec prišite vypchávku k tričku a taktiež aj zasunutú látku z rukávu k vypchávke, čím ju elegantne zakryjete.


No Comments

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.