7 faktov o laserovej epilácii + moja recenzia

Dnes to bude na trošku inú tému než zvyčajne. V tomto článku by som sa chcela venovať jednej procedúre, ktorú som dlhé roky chcela podstúpiť, no akosi som nemala odvahu. Z názvu článku vám je už určite jasné, o čo ide – podstúpila som laserové odstránenie chĺpkov na lýtkach a v podpazuší na klinike Esthé Derm v Banskej Bystrici.

            Prečo som sa na to dala až teraz? Ako asi každý človek, aj ja som príliš veľmi počúvala a čítala rôzne „tvrdenia“ okolo seba. Bez toho, aby som si ich sama u odborníka overila, napríklad na osobnej konzultácii. Vraj laserová epilácia bolí, neoplatí sa to, lebo je to drahé a nefunguje to dlhodobo. Alebo je to vraj obmedzujúce, lebo človek nemôže dlhšie chodiť na slnko. Čo z toho je pravda a aká je moja skúsenosť, sa dočítate práve v tomto článku.

Klinika Esthé Derm pracuje s najmodernejším laserom, vďaka ktorému nevadí menšie opálenie.

1 – Ušetríte čas

            Na začiatok trikrát o ušetrení. Osobne som ako najväčšiu zmenu pocítila ušetrenie času. Veď si len uvedomme, ako dlho nám trvá napríklad oholenie nôh. U mňa sú to približne tri minúty a nohy som si holievala dvakrát až trikrát týždenne. Ak by som si teda nohy naďalej holievala približne do veku 65 rokov, strávila by som tým dokopy približne 260 hodín!

2 – Ušetríte peniaze

            Ďalším faktorom je finančná stránka. Z mnohých strán počúvam, že laserová epilácia je drahá. Dala som si tú námahu a vypočítala som si, koľko by ma stálo holenie, ak by som sa holila do veku 65 rokov, tak ako obvykle – dvakrát týždenne (v lete si holím nohy častejšie, v zime menej, tak som to spriemerovala) a s použitím jednorazových holiacich strojčekov, ktoré kupujem v DM drogérii za približne 90 centov za kus. Výsledná suma je približne 3700 eur! A teraz si predstavte, keby som sa neholila len klasickým mydlom a jednorazovým strojčekom, ale použitím drahších pien alebo voskových pásikov, pri ktorých sa ceny pohybujú niekde úplne inde.

Laser zasahuje chĺpky v rastovom štádiu.

            Áno, prvotná investícia do laserovej epilácie je nákladnejšia a vyžaduje si aj prípadné šetrenie peňazí, no v konečnom dôsledku je laser oveľa lacnejší než používanie klasického holiaceho strojčeka, peny alebo voskových pásikov. Jedno sedenie na predkolennú oblasť stojí 130 eur a oblasť podpazušia zase 60 eur. Počet sedení závisí od mnohých faktorov, v priemere sú ale štyri alebo päť. Výsledná suma za predkolennú oblasť a podpazušie je 760 – 950 eur. To je trošku rozdiel, však?

3 – Ušetríte životné prostredie

            Veľmi ma teší, že pomocou laserovej epilácie sa zbavím chĺpkov natoľko, že holiaci strojček použijem len na oblasť bikín. Strojček je totiž celý z plastu a nemusím vám asi písať o tom, koľko odpadu sa vytvorí tými jednorazovými. Ja som používala práve tie a síce ma to znepokojovalo, na klasický holiaci strojček so žiletkou som akosi odvahu nenabrala.

Et voilá! Moje nôžky, ktoré už nikdy nebudú zdobiť nešťastné porezania žiletkou.

4 – Vyhnete sa faux pas

            Och, koľkokrát sa mi stalo, že som si niekam v lete chcela obliecť sukňu a tesne pred odchodom som zistila, že mi treba oholiť nohy. Typická ženská vec, ja viem, ale určite veľa z vás zažilo aj trapas, tak ako aj ja, kedy som nohy oholené nemala. Samozrejme, nič sa nedeje, veď som len človek, každý vie, že chlpy rastú a je to úplne prirodzená vec. No iste ma pochopíte, že som sa cítila nepríjemne a akosi neupravene. Teraz už také nehrozí!

5 – Takmer žiadna bolesť

            Ďalší faktor, ktorý ma trochu odrádzal, bola bolesť. Mnoho žien mi hovorilo, že to veľmi bolí a budem trpieť a mám sa na to pripraviť. Čuduj sa svete, také sa vôbec nekonalo. Mierne štipkanie som pocítila len na druhom sedení a pani doktorka pohotovo trochu znížila silu prístroja. Ten má navyše na sebe chladiace zariadenie, vďaka ktorému som cítila len jemný príjemný chlad. Nejde však absolútne vôbec o veľkú bolesť a vraj je to aj vďaka najmodernejšiemu prístroju, ktorý v Esthé Derm majú.

Laserová epilácia je momentálne veľmi populárna, a to aj medzi mužmi. Vedeli ste, že odstrániť sa nemusí len klasika ako bikini, lýtka či pozpazušie, ale aj mužská brada?

6 – Môžete si užívať slnko a leto

            Jednou z najväčších výhod lasera, ktorú mi pani doktorka prízvukovala hneď na začiatku, je to, že dobre funguje aj na opálenej pokožke a efekt sa absolútne neznižuje. Môžete si teda počas leta v pohode užívať slnko a zároveň absolvovať laserovú epiláciu. Pre mňa osobne je to veľmi cool! Pamätám si totiž na jeden úsmevný príbeh s mojou kamarátkou, ktorá laser absolvovala pred 7 rokmi starou metódou. V lete na kúpalisku sa musela celá zahalená strániť slnka ako taká upírka. Našťastie, to je dnes minulosťou. Efekt laseru by znížilo až veľmi silné a tmavé dovolenkové opálenie. No nič vážne sa nedeje ani v takomto prípade, len sa sedenie presunie o mesiac neskôr.

Laserovou epiláciou som ušetrila takmer 300 hodín holenia a 4000 eur, ktoré by som minula na holiace strojčeky.

7 – Dlhodobý efekt

            Pri laserovej epilácii sa hovorí o celoživotnom trvaní, čiže efekt je permanentný. Je to však individuálne, a to z logických dôvodov. V našich telách totiž môžu prebiehať  hormonálne zmeny, ktoré môžu mať za následok znovunarastenie niektorých chĺpkov. V takomto prípade však úplne postačuje jedno ďalšie sedenie.

V Esthé Derm vládla vždy super atmosféra. Laserová epilácia lýtok a podpazušia trvala vždy približne len 45 minút.

            Moja celková skúsenosť s laserovým odstránením chĺpkov bola teda viac než pozitívna. Nedajte sa odradiť rečami ľudí alebo recenziami a radšej všetko skonzultujte s odborníkom, ktorý vám rôzne mýty a nepravdy môže ľahko vyvrátiť, tak ako mne. Je totiž veľký rozdiel, ak niekto podstúpil epiláciu dávnejšie a s použitím staršieho lasera a ak podstúpil rovnakú metódu v súčasnosti a s najmodernejším prístrojom. Ak ste sa pohrávali s rovnakou myšlienkou ako ja aj vy, dúfam, že je pre vás moja recenzia aspoň trochu prínosná a verím, že sa pre epiláciu rozhodnete a budete spokojné, tak ako som spokojná aj ja.

3 komentáre

 • Reply
  Andi
  28. júna 2019 at 10:32

  Super článok. Nie je to ale zdraviu škodlivé?

 • Reply
  Sabi
  30. júna 2019 at 22:57

  Je fakt skvelé, že sa tá technológia posunula natoľko, že to je dnes už úplne pohodový zážitok. 🙂 Pekne spracovaný článok a veľmi chválim tie lúčne fotky. 😉

  Sabi z blogu Beautiful savage

 • Reply
  Menštruačné nohavičky – moja recenzia - The Stylemon
  2. júna 2021 at 8:51

  […] sa vám to? Skúsme si to teda prepočítať, tak ako som dávnejšie prepočítavala v článku so skúsenosťou s laserovou epiláciou, koľko stojí epilácia lýtok verzus koľko holiacich strojčekov žena minie. Na menštruačný […]

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.