Vynoste letné veci aj v zime: dám vám pár mojich tipov!

Tak ako sa mení počasie, tak sa mení aj náš šatník.lete sú teploty vysoké, slnko krásne svieti a hreje a my s radosťou vyťahujeme letné šaty, topy a kraťasy či rozviate sukne. V zime zase teploty klesajú, a tak sa prirodzene obliekame viac. Vyťahujeme kabáty, svetre a veď iste viete, čo všetko… Ja sa však na jeseň so znižujúcimi sa teplotami veľmi nerada lúčim s letným oblečením. Nikdy som nepraktizovala výmenu šatníka, tak ako niektoré iné ženy – v zime zimné veci v skrini dopredu a letné schovať dozadu. Každoročne ma proste mrzí, že tým krásnym letným kúskom musím dať na pár mesiacov zbohom a pomyselne im zakývať nejako približne tak ako kýva britská kráľovná na všetkých navôkol. Až dokým som si so sebavedomím Nory Mojsejovej nepovedala, že dosť bolo a ja ničomu nebudem dávať zbohom a kývať na rozlúčku ako šibnutá. A tak som sa vykašľala na všetkých a všetko a začala nosiť letné veci aj v zime. Prečo? Pretože je to o niečo príjemnejšie ako nosiť zimné veci v lete.

Samozrejme, keď mám na mysli letné veci v zime, zároveň nemám na mysli to typické letné oblečenie – plavky. Nie som predsa Kim Kardashian a nefotím práve na Aljaške vo februári júlové vydanie Sports Illustrated. Len mi jednoducho bolo ľúto nosiť isté kúsky oblečenia len počas pár mesiacov v roku, najmä, keď sa mi tak veľmi páčia. No a zároveň je už dlho mojim úmyslom zaobstarané veci vynosiť čo najviac a naplno. Akýmsi kopancom mi bolo „odhalenie“ etalónu blogerskej špičky, talianskej instahviezdy Chiarri Ferragni. To, že jej sociálne siete sa od módy a oblečenia vzdialili k instagramovej reality šou a namiesto módnej inšpirácie na jej fotkách uvidíte skôr cumlíky, deti a potetovaného manžela, o tom možno niekedy neskôr.

Ona však v jednom video rozhovore na otázku, či jej počas fashion weekov nie je v tom tenučkom oblečení zima, odpovedala, či si naozaj niekto myslí, že pod tými letnými nohavicami nemá nič? A priamo na videu sa sklonila, vyhrnula spodok nohavice a odhalila hrubé čierne termo legíny. A vtedy sa mi v blonďavej hlave rozsvietilo malé svetielko!

Termo oblečenie a vrstvenie by predsa bolo perfektným riešením, ako tie krásne letné pestrofarebné kúsky naplno vynosiť aj v zime. Nemusím vám asi hovoriť, že o pár dní po vzhliadnutí videa spomenutej Chiarri som už rozbaľovala balíček s termo legínami a termo tielkom a v duchu som si hovorila, ako som objavila Ameriku.

Outfit vyššie: kabát a nohavice Answear (oboje žiaľ vypredané), sveter zo sekáča, čižmy Baťa, taška z Mabets, klobúk Tonak.

A poviem vám, najmä tie legíny mi zmenili život, aj keď to možno znie nedôveryhodne ako prezidentská kampaň jednej nemenovanej blondínky. Sú nenápadné, pod dlhými šatami, sukňami či letnými tenkými nohavicami ich nevidno a ja sa môžem po uliciach veselo premávať v teple a s úsmevom na tvári. Tak ako aj v tomto outfite, ktorého stredobod sú práve letné nohavice. Termo oblečenie je ale len stredoškolský stupeň vzdelania v odbore Ako nosiť letné veci v zime. Prinášam vám preto ešte pár fotiek zo slávnostného uvedenia do praxe.

Pod rifle šup termo legíny, pod letné kimono šup rolák a tielko, na kimono zasa šup ho s kabátom

Pod sukňu rifle, no a čo?

Tenučký “sakokabát” stačí pekne navrstviť a pod nepriesvitné červené pančuchy nezabudnúť dať spomenuté termo pančuchy. A zima nebude!

Tento krásny sekáčový overal (z detského oddelenia!) by bola škoda nosiť len v lete.

Tieto zelené letné nohavice sú podobným prípadom ako tie kvetované na fotkách vyššie. Že by ste nehádali, že ma pod nimi spokojne hrejú hrubé termo legíny?

A čo žltý letný overal? Tričko, termo tielko a 3/4 legíny pod (áno, mám aj parádnu termo verziu po kolená!), žltý kabát na.

1 Comment

  • Reply
    Nellie
    24. februára 2019 at 13:46

    Skvělé outfity 🙂

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.