Z práce rovno na svadbu – outfitová inšpirácia

Žijeme veľmi rýchlo. To je fakt, ktorý všetci vieme. A žijeme tak rýchlo, že niekedy naozaj nestíhame a veci čo najviac prispôsobujeme, tak aby pre nás bolo všetko čo najpraktickejšie a najefektívnejšie. Mne sa to stalo pred pár dňami. Počas dňa som pracovala a v neskorších poobedných hodinách som hneď z práce išla gratulovať na svadbu do centra Bratislavy. Ako som to outfitovo zvládla? Prinášam vám menšiu inšpiráciu, ak by ste sa v podobnej situácii ocitli aj vy.

Môj program počas daného dňa

V sobotu sme hneď v skorých ranných hodinách vyrazili do Bratislavy, kde som fotila obsah pre OC Polus, s ktorým dlhodobo spolupracujem. Celý deň sme sa teda s Jarkom premávali po obchodnom centre, navštevovali obchody, fotili a vymýšľali čo najlepšie a najkreatívnejšie výstupy, až sa nám z hláv parilo. Potom sme dali rýchly neskorší obed a hor sa do centra Bratislavy, kde sme sa zúčastnili svadby našej kamarátky.

Keďže som absolútne nevedela, ako to časovo budem zvládať a či bude možnosť a čas sa niekde prezliecť, vymyslela som to tak, že slávnostné šaty som na sebe mala počas celého dňa, len som menila určité kúsky outfitu, detaily a doplnky, aby outfit počas dňa nevyzeral veľmi slávnostne a počas svadby zasa naopak príliš neformálne. Svadba je predsa udalosťou, na ktorej je pekné a vhodné oblečenie priam našou povinnosťou, aby sme ukázali úctu hostiteľovi.

Počas doobedia v práci

Keďže som celý deň behala po nákupnom centre a pracovala, potrebovala som sa cítiť čo najpríjemnejšie a zároveň som nechcela vyzerať príliš vyobliekane. Rozumiete mi – v slávnostných midi čipkovaných žltých šatách sa vám to môže stať veľmi ľahko. Vyriešila som to teda tak, že som si na šaty obliekla voľnejší a pohodlný sveter v rovnakej farbe. Sveter som opásala ľadvinkou, v ktorej som mala všetky svoje nutnosti a moje ruky tak ostali voľné. Pridala som pohodlnejšie vysoké sivé čižmy na stredne vysokom opätku. Vytvorila som tak pohodlný a farebný outfit, ktorý podľa môjho názoru rozhodne nepôsobil ako outfit, v ktorom o hodinu pôjdem gratulovať na svadbu.

Počas svadobného obradu

Tak ako som predpokladala, času nazvyš sme nemali a z Polusu sme sa rýchlo ponáhľali na svadbu. Na krkolomné prezliekanie som teda čas vôbec nemala a v duchu som sama sebe ďakovala za takéto šikovné riešenie. Počas cesty autom na svadbu som si vyzliekla sveter a z ľadvinky dala dole opasok, aby som vlastne vytvorila listovú kabelku. Pridala som výraznejšie líčenie, červený rúž, výrazné elegantné náušnice, zlaté šperky a hor sa na slávnostnú udalosť! Je potrebné povedať, že sme sa zúčastnili len svadobného obradu, kde som si kabát vyzliekla. Ak by sme sa zúčastnili aj svadobnej hostiny, určite by som si prezula elegantné lodičky, keďže v tomto prípade by boli čižmy na opätku nevhodné.

 

Za zapožičanie slávnostných šiat ďakujem požičovni a predajni šiat shaty.sk. Presný model na šaty NÁJDETE TU. 

Náušnice Zuzana Barčáková, kvety z kvetinárstva Daisy v Poluse.

 

5 komentárov

 • Reply
  Lucy
  26. januára 2019 at 20:45

  Článok ako na zavolanie, o pár dní ma totiž čaká to isté! 😀

 • Reply
  Anonym
  26. januára 2019 at 20:47

  super clanok Leni! velmi inspirativny

 • Reply
  Pira
  7. februára 2019 at 19:01

  neuveriteľný nápad 🙂 pekný deň!

 • Reply
  Ako nosiť rifle na jar a v lete? 4 farebné outfitové inšpirácie – The Stylemon
  3. marca 2019 at 18:06

  […] Rifle na párty. A prečo nie? Namiesto klasického čierneho topu či saka radšej vyskúšajte farbičky a vystúpte tak z davu. Určite so mnou totiž budete súhlasiť, že čierne je síce sexy, no na akúkoľvek nielen večernú udalosť ju volí takmer každá žena. Na mne ste kombináciu saka a jemne vytŕčajúcej elegantnej čipkovanej podprsenky mohli vidieť viackrát a nesmierne sa mi páči. Nezabudnite pridať doplnky a výraznejšie večerné líčenie! Postup, ako vytvoríte z denného outfitu večerná však nájdete v tomto mojom staršom článku. […]

 • Reply
  Svadobne saty
  5. augusta 2019 at 12:41

  Krasna farba

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.