Čo je to láska?

Čím som staršia, tým viac si uvedomujem, koľko lásky je okolo mňa. Keď som bola mladšia, až tak som si to neuvedomovala. Bolo to pravdepodobne tým, že som bola tínedžerka a vtedy som proste a prirodzene myslela na iné veci. Časom však človek dospeje, trošku zostarne a začne isté veci vnímať inak. V poslednej dobe je okolo mňa toľko lásky, že sa o to s vami jednoducho musím podeliť, aj preto, aby ste si sami uvedomili, že láska netkvie len v šperkoch, autách a iných drahých veciach. Pretože tá najkrajšia láska tkvie v maličkostiach, ktoré jeden pre druhého robíme. Na znak lásky. A pritom ani nemusíme perami vysloviť „ľúbim ťa.“

Láska je, keď som sa po týždni cestovania vrátila do Brna a môj Jarko ma čakal s kvetmi kúpenými v Tescu (lebo vedel, že nemám rada, keď za rezané kvety utráca viacej peňazí) a s kompletne uprataným bytom. Len tak. Lebo ma ľúbi.

Láska je, keď mi zazvoní ráno budík a môj psík čaká, kedy sa pohnem, aby sa ku mne mohol priplaziť a dať mi noštekovú pusinku.

Láska je, keď odchádzam z rodného domu do Brna a starká mi nabalí domáce vajíčka, pretože predsa tie sú lepšie než kúpenské. Nezabudne mi tiež k vajíčkam dovnútra pribaliť aj 10 eur „na benzín“, ktoré samozrejme nájdem až po pár dňoch, keď obal vajíčok vyberiem z chladničky a otvorím, že si idem urobiť praženicu.

Láska je, keď si mamina ku mne sadne, napriek tomu, že je po celom dni na smrť unavená a rozpráva sa so mnou. Pretože vzájomný rozhovor je pre ňu cennejší než spánok a oddych.

Láska je, keď mi sestra uštrikuje svetrík na hrnček. Nešikovne, ale vlastnoručne. Je žltý, pretože vie, že tú farbu teraz milujem.  A síce som ho doteraz ešte nevyužila (veď kto by si dával svetrík na hrnček?), potešila som sa, pretože mi ho urobila s láskou a obetovala tomu a mne čas.

Láska je, keď ide môj Jarko so mnou fotiť. Nevie to, pohádame sa, mrzneme a neznáša to, no nedá to na sebe znať, pretože ma ľúbi a podporoval by ma, aj keby traktory padali.

Láska je, keď mi pípne na mobile správa: „kedy prídeš?“ Od maminky. Lebo chce vedieť, či ešte stihne zvrtnúť nejaký dobrý koláčik, kým prídem domov.

Láska je, keď si kamarátka tu v Brne zariaďovala bytprvé, čo kúpila, boli poháriky na víno. Vraj aby sme mohli klábosiť pri poháriku vína (ktoré nám aj tak chutiť nebude), keď ku nej prídem na návštevu.

Láska je, keď mi krstná mama donesie dve klobásky a kúštik slaninky. Lebo vraj som nejako pochudla.

A takto by som veru mohla pokračovať donekonečna. Trošku som sa rozcítila, predsalen som doma dlhšie nebola, po istej dobe sa tam zajtra vraciam a teším sa. Dúfam, že ste si týmito mojimi slovami o láske uvedomili, že ju naozaj netreba hľadať vo veľkých materiálnych veciach, ale v obyčajných maličkostiach. A nabudúce, keď sa náhodou budete v hneve nazdávať, že vás niekto nemá rád, uvedomte si, čo pre vás robí. Pretože láska, to nie sú len slová alebo spomínané veľké drahé veci, ale aj činy.

Čo mám na sebe?

Bunda – Mango

Sveter a nohavice – second hand

Čižmy – topankovo

Ekotaška – mabets

Dáždnik – Deichmann

Náušnice – Pull and Bear

1 Comment

  • Reply
    Lulita
    26. februára 2018 at 15:21

    Tuším, že to dneska stíham okomentiť ako prvá 🙂 a teším sa z toho. Krásny článok, verím, že si pri ňom každý mnoho uvedomí :). Tak si ma rozcítila i keď som všeobecne v poslednej dobe precitlivená :), ale veľkú pravdu píšeš. Ľudia sa musia na chvíľku zastaviť, aby videli to skutočné a nie len pozlátka :). A ešte musím dodať, že sa mi veľmi páči tvoj rolák a taška :), tú by som ti hneď klofla :D. Ale nemôžem si pomôcť, neviem prísť na chuť tvojim nauškám, už minule som pozerala tuším, že ružové ich máš a tiež som sa nevedela stále rozhodnúť či áno alebo nie. Strašne mi niečo pripomínajú, len neviem prísť na to čo to je 😀 :). Ale tebe sa hodia, ty aj keby si si igelitky dala na uši a usmiala sa k tomu, aj to by bolo super 🙂 😀 a vyzerala by si v nich dobre :).

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.