Každá žena je krásna

Keď som dostala ponuku na fotenie v Chateau Rúbaň (backstage fotky môžete vidieť v tomto článku), trošku som sa zľakla. Prečo? Pretože fotograf Noro fotil pre Vogue, SND a veľa ďalšieho a je to veľký umelec. A čo ja? Ja som len obyčajné dievča z dediny bez nejakých výraznejších predispozícií pre modeling. Myslím si, že na mne nie je nič iné, výnimočné a rozhodne sa nepovažujem za ženu, ktorá by na seba strhla pozornosť všade, kam vojde. Vždy som si myslela, že mám príliš veľké boky, veľký nos, malé prsia, atď… Ale ono to v tom živote chodí úplne inak. Trvalo mi dlho, kým som zistila, že práve tieto “inakosti”, ktorými sa odlišujem od ostatných, tvoria moje plusy.

Minule som čítala fantastický rozhovor s Terezou Maxovou, ktorej každý jeden modelingový “odborník” hovoril, že má škaredý a veľký nos a ak chce v živote urobiť nejakú kariéru, mala by si ho dať chirurgicky zmenšiť, lebo bez toho to nepôjde. Ona takéto reči len ignorovala a vidíte, čo dosiahla. Ona to skrátka v hlave má upratané a vedela, že práve ten veľký nos je jej plusom a práve prostredníctvom neho je iná a výnimočná. A všetci vieme, že dodnes patrí medzi najúspešnejšie české modelky a už dlhé roky prostredníctvom svojej charitatívnej činnosti pomáha iným. A takýchto prípadov je veľa – od veľkého zadku Kim Kardashian po modelku Winnie Harlow s kožnou chorobou.

Každá žena je krásna. A každá je krásna nejakým iným spôsobom. Netreba si myslieť, že keď nemáme miery 90-60-90, dlhé štíhle nohy, americký úsmev s dokonalým chrupom, dlhé anjelsky krásne vlasy a nosíte napríklad dioptrické okuliare ako ja, že nie sme krásne. Krása sa totiž v dnešnej dobe nejako vyšpecifikovala len do jedného veľmi konkrétneho obrazu dokonalej bytosti a nič iné sa nepripúšťa. Nepripúšťa sa, že niekto má šediny už v 30ke, že má krivé nohy do X, že má žlté zuby alebo pehy po celej tvári. Krásu môžeme nájsť totiž všade, nielen v 19 ročnej talianskej modelke, ale aj v tvári starenky z Dolných Plachtiniec. Každá žena je krásna, keď má rada samú seba. Ono totiž, keď sa žena nemá rada a nepáči sa sama sebe, nepomôže ani ten najlepší fotograf na svete.

Majte sa radi, nesledujte s obdivom vychudnuté modelky, ale si radšej prečítajte príbeh nejakej inšpiratívnej ženy, ktorá v sebe nosí veľa životnej múdrosti a hlavne – usmievajte sa na život okolo seba. Všetku tú krásu aj tak máme v hlave.

Foto: NORBERT EGGENHOFER, šaty: ZOOT (AX PARIS)

2 komentáre

 • Reply
  Rose Tascher
  8. augusta 2017 at 12:01

  Krása krása! 🙂

 • Reply
  Romilikes
  9. augusta 2017 at 9:57

  Neskutočne krásna si na tých fotkách..aj na iných samozrejme, ale keď niekto naozaj dokáže narábať s foťákom a vie zvýrazniť to krásne na žene, výsledok je proste neskutočný..???

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.