Čo je v mojej kabelke a peňaženke?

Mnohí z vás už články alebo videá podobného formátu na internete videli. Ja si osobne najmä videá, v ktorých ľudia ukazujú to, čo majú v kabelkách, náramne užívam. Netuším prečo, je to trošku zvláštne, no zaujíma ma to. Preto som si pre vás pripravila podobnú tému aj ja, pričom vám ukážem aj to, čo nosím v peňaženke. Pre niekoho nuda, no ak si aj ty porobne zvrátený/á ako ja, tak čítam ďalej!

Veľkosť kabelky

Veľkosť mojej kabelky sa menila podľa toho, v akom období života som sa nachádzala. Na strednej škole, v ktorej som trávila väčšinu dňa, som v posledných ročníkoch začala nosiť namiesto batohu kabelku. Bola však veľká a totálne praktická, s mnohými dômyselnými vreckami, aby sa do nej zmestilo všetko od desiaty, cez všetky zošity, pomôcky až po oblečenie na telesnú a balerínky na prezutie, keďže na strednej som na pohodlie nehľadela, nosila opätky a nie vždy som to ustála celý deň (hlúpa ja). Na univerzite som nosila menšie kabelky, keďže som v nej trávila len pár hodín denne a hlavným atribútom pri výbere novej kabelky bolo to, či sa mi do nej zmestí môj notebook. V súčastnosti som po škole, mám auto, a tak sa veľkosť mojej kabelky teda pekne zredukovala. Najradšej nosím crossbody pohodlné modely alebo kabelky v listovom prevedení, do ktorých dám len peňaženku, kľúče, pár drobností a sú veľmi praktické. Čo v tej mojej malej kabelke teda skrývam?

Kabelkové nutnosti

Pri pozeraní tých mojich obľúbených videí „What´s in my bag“ sa až čudujem, koľko toho tie ženy so sebo vláčia. To naozaj potrebujú v kabelke všetky tie hlúposti? Určite sú to tajné kulturistky, pretože tie ich modely so všetkými vecami v nich musia vážiť minimálne desať kíl. Ja som žena praktická, a tak v kabelke nosím len najnutnejšie veci. A občas pekný bordel.

Aj keby som sa neskutočne niekam ponáhľala, do kabelky si vždy so sebou zoberiem peňaženku, kľúče od bytu a auta, balzam alebo rúž, vreckovky, voňavku, gumičku do vlasov, mobil a žuvačky. Nič iné k životu neporebujem a ak mi niečo chýba, kúpim si to priamo už v meste. Alebo to nosím so sebou v aute (napríklad pohodlné topánky na prezutie, fľašu vody, kefu na vlasy či svetrík, aby sa vonku ochladilo). Som natoľko praktická, že so sebou v kabelke ani neťahám veľký balzam na pery, ale miniatúrnu verziu. Taktiež nenosím celý veľký parfum, ale mám so sebou len malú kľúčenku s fľaštičkou (najlepší a najpraktickejší darček na svete!) a voňavku si do nej len prelejem. Som tiež do istej miery moderná, keďže so sebou v kabelke neťahám veľký poznámkový blog a diár, ale všetko si píšem do aplikácií v mobile.

No a keďže som blogerka a veľa fotím, môžete u mňa v kabelke nájsť aj príručné objektívy na môj mobil – toto bol tiež jeden z najlepších darčekov od kamarátky, ktorá presne vie, čo moja  fotografická duša potrebuje! Objektívy sú malé, praktické a dajú sa s nimi robiť perfektné fotky, ktorých kvalita úplne postačuje Instagramu. A keďže som aj psíčkar a všade so sebou vláčim aj moju malú štvornohú modelku, moja kabelka  je občas plná len samých „kakacích“ sáčkov, psích pamlskov (kabelka vonia ako jeden veký kus sušeného kačacieho mäsa) a loptičiek, keďže cestu električkou prežije len tak, že sa s ňou hrám. Apropo, tá električka… Síce som v domácnosti čistotná a moja poriadkumilovnosť si už vyslúžila prirovnanie k Monkovi, v kabelke u mňa nájdete celú paletu lístkov z brnenskej a bratislavskej MHD, ako aj parkovacích lístkov (chvalabohu, nie použitých kakacích sáčkov). Neviem prečo, proste asi tam, kadiaľ chodím, nie sú odpadkové koše alebo mám klapky na očiach.

A čo moja peňaženka?

Moja úchylná duša by vždy pri takomto type videí a článkov rada tiež vedela, čo tí ľudia nosia v peňaženkách a napríklad aké zákaznícke kartičky majú. A nikto z nich to neukáže! Tak viete čo, ja vám to ukážem. Neviem, načo vám to bude, ale dobre J

Keďže som zvyknutá meniť peňaženku len raz za pár rokov, som zaťažená na kvalitné a elegantné dámske peňaženky. Svoju Michael Kors mám už niekoľko rokov a stále ju milujem. Má veľa priehradok na mince, čo oceňujem, keďže so sebou stále nosím slovenskú aj českú menu. Vždy so sebou nosím aj nejaké „talizmany“ alebo maličké fotografie, na ktoré sa pozriem hocikedy, keď niekde platím a zlepší mi to deň (alebo potom menej trpí moja kreditka a duša). Peňaženku mám tiež plnú zákazníckych kariet, no v skutočnosti ich využívam len pár. Najviac asi tú z DM drogérie, ktorá sa naozaj oplatí a veľakrát s ňou dostávam celkom dosť veľké zľavy. Kvôli autíčku so sebou ťahám aj Slovnaft kartu a kvôli môjmu psíkovi zasa Pet Center kartu. Zvyšok kariet je úplne nepotrebný, nakoľko ich buď nevyužívam alebo zľavy s nimi sú zanedbateľné.

1 Comment

  • Reply
    Rose Tascher
    22. júla 2017 at 22:51

    Normálně mě tento typ článků/videí vůbec nebaví, ale ty jsi ho udělala tak propracovaně a tak hezky píšeš, že jsem to slupla jak malinu 🙂

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.