Tradície mi nie sú ľahostajné

Už odmalička milujem slovenský kroje a špeciálne tie z môjho okolia. Práve ten je spomedzi všetkých najfarebnejší a posiaty takým množstvom rôznych víšiviek, že jednoducho je nemožné sa doňho nezamilovať. My doma máme celkom slušné poklady a článok o 65 ročnom kroji a spomienkach mojej starkej si môžeš prečítať TU.

Pred istým časom ma oslovila šikovná mladá fotografka Maťka Cimermanová s jej úžasnou myšlienkou. Objektívom fotoaparátu by totiž chcela zachytiť čo najviac slovenských krojov, uchovať ich tak a najmä – ukázať mladým ľuďom, aké nádherné kroje na Slovensku máme, že treba, aby sme na ne boli pyšní a chránili si ich. S nadšením som s fotením súhlasila! Aj keď bolo v ten deň zamračené a poriadna zima, nám to nevadilo! Maťka ma vyštverala na kopec nad Banskú Bystricu a vznikli tak tieto nádherné zábery.

Ak máte aj vy doma kroj, chceli by ste ho zvečniť na fotografii a podporiť tak Maťkinu snahu, napíšte jej na martinacimer@gmail.com

Viac tvorby fotografky Martinky Cimermanovej nájdeš na jej FACEBOOKU alebo na jej Instagrame @c.z.immer.

 

2 komentáre

 • Reply
  Rose Tascher
  19. apríla 2017 at 18:12

  Strašně ti to sluší <3

 • Reply
  BB
  20. apríla 2017 at 10:21

  Ochhh ten je prenádherný a v dobrom závidím, že máš taký skvost aj doma. Ja som sa akurát pár dní dozadu “čudovala”, že náš kroj z Lozorna je oproti iným veľmi jemný, pastelový – typická je biela farba v kombinácii s bledulinko modrou farbou alebo bledou broskyňovou.

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.