Módny odkaz môjmu 35 ročnému ja

Keďže o pár mesiacov oslávim 25 rokov, prirodzene som sa začala trošku viac zamýšľať nad svojou budúcnosťou. Čo bude o 5, 10, 20 rokov? To nikto nevie… Každý si je však strojcom svojho šťastia a na čo myslíme, to sa nám stane (hlboká filozofická myšlienka, no ja v to verím a deje sa mi to stále). Rozhodla som sa teda svojmu 35 ročnému (teda o desať rokov staršiemu) ja napísať list.

Milá 35 ročná Lenka!

Dúfam, že si za tých desať rokov ešte o trošku viac zmúdrela, nabrala kopec životných skúseností a so svojim (stále tým istým perfektným) chlapom precestovala kus sveta. Pevne dúfam, že si stále verná nielen úsmevu, dobrej nálade a pozitívnemu prístupu k životu, ale aj farbám v šatníku a svojim blond vlasom (a naučila sa, že tmavé vlasy a vážny výraz tváre rozhodne nie sú pre teba!).

Dúfam, že po tých cestách svetom si navštívila dostatočné množstvo obchodov, aby si si dopriala krásne žlté kabáty, ružové topánky či zelené nohavice a tvoj úplne úžasný walk-in closet žiari farbami. Určite v ňom máš zo svojich ciest aj kopec pokladov a to tvoje pravé mexické pončo nezostalo osamote. Ako 35 ročná si už určite dozrela a prestala si si kupovať 5 korunové veci z Aliexpresu, ktoré vyzerajú pekne len na fotke a nevydržia ti ani mesiac. Prosím, nech je to pravda!

Už teraz, v roku 2017 to tu ide so životným prostredím a svetom pekne dole vodou, a tak dúfam, že o desať rokov, keď toto čítaš, si sa ty a aj väčšina ľudí na planéte prestavila na slow fashion a týmto aj inými spôsobmi ju chránite.

Síce máš už 35, pevne dúfam, že si sa až tak veľmi nezmenila (pre Boha, dúfam, že už nemáš šedivé vlasy!) a stále si pravidelne zájdeš do svojich sekáčikov na nákupy módnych skvostov. Verím tiež, že v 35ke si kočka s dobrým účesom, bez vrások a za tie roky už presne vieš, čo ti pristane – v make upe aj v obliekaní. Určite si sa už teraz vzdala myšlienky na ružové vlasy, čierny rúž, červené dioptrické okuliare či oversize roztrhané pánske oblečenie…

A ešte pár dôležitých vecí. Dúfam, že si sa naučila povedať nie. Že si sa tiež naučila dávať ľuďom komplimenty každý deň a hovoriť nahlas, keď sa ti niečo páči. Že si sa naučila počúvať a pýtať sa, namiesto toho, aby si hovorila ty o sebe. A že si sa naučila, kde máš v živote „latku“ a snažila sa ju vo všetkom len preskakovať.

 

2 komentáre

 • Reply
  Rose Tascher
  12. marca 2017 at 22:14

  Pane Bože, doufam, že už nemáš šedivé vlasy 😀 😀

 • Reply
  Romilikes
  14. marca 2017 at 11:02

  ..zlatá, verím, že budeš presne taká ako si želáš a rozhodne veľa precestuješ..oo a tie šedivé vlasy jedine ak zámerne :-*

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.