5 vecí, na ktoré zabudnite, keď idete do second handu

Zdá sa, že sekáčové články máte veľmi radi! Dokonca ten posledný o mojich top sekáčových úlovkoch si prečítal rekordný počet ľudí. Sekáče milujem a veľmi ma teší, že ste pre ne našli pochopenie tiež a máte záujem o túto tematiku. Dnes som pre vás spísala veci, na ktoré zabudnite, keď do sekáča vkročíte.

Zabudnite na svoju konfekčnú veľkosť

Ešte predtým, než do sekáča vkročíte a do ruky chytíte prvý kúsok, zabudnite na to, že keď bežne nosíte veľkosť S, musíte si aj tu vyberať a skúšať len veci v tomto čísle. V sekáči totiž nájdete kopec oblečenia, ktoré je vám síce veľké, no budete ho napríklad nosiť ako oversize. Napríklad táto košeľa na fotkách by mala byť obtiahnutejšia a je vo veľkosti 46. A pozrite sa – vadí to? Mne osobne absolútne nie, práve naopak. Vďaka tomu, že je košeľa voľná, je vzdušná, príjemná a ako stvorená na leto. Doma mám tiež napríklad šaty, ktoré sú v skutočnosti tričko vo veľkosti asi 50.

Zabudnite na to, že nájdete poklady hneď

Sekáč je o hľadaní, prehrabovaní sa, skúšaní a nevzdávaní sa. Zabudnite na to, že do neho vkročíte a hneď od dverí na vás budú kričať nádherné šaty, ktoré vám dokonale padnú a ideálne budú stáť 1 euro. Second hand je jedna veľká hra a ja by som to dokonca vtipne a nadnesene prirovnala k akejsi dobrodružnej výprave.

Zabudnite, že miniete polku výplaty

Nespočetne veľa žien mi píše, že podľa nich sú sekáče stále drahé – veď šaty v ňom stoja aj desať eur, čo je na použité oblečenie pre niektorých proste veľa. Ak však nechcete míňať veľa, počkajte si na výpredaje alebo sa vo vašom meste popozerajte po lacnejších prevádzkach. Určite také máte aj u vás. Čaro sekáčov je predsa v tom, že za pár eur nakúpite perfektné veci. A ak sú predražené a nie sú to vintage šaty od Tommyho Hilfigera, je to zlodejina.

Zabudnite na to, že tam strávite 5 minút

Na tour de sekáč/sekáče si jednoducho musíte vyhradiť čas. Či chcete či nie, lov pokladov vám zaberie aj hodinu, mne niekedy veru aj tri. Nie je to ako v klasickom obchode s oblečením, kde je všetko vytriedené po farbách a na každom vešiačiku na vás hneď svieti nálepka s označením veľkosti toho daného kúsku. Ako som písala vyššie, musíte hrabať, pozerať, skúšať a poriadne rozmýšľať. Ja to však beriem ako istý typ psychohygieny.

Zabudnite na módne trendy

A toto je podľa mňa najdôležitejší bod. Poznám totiž ženy, ktoré sa riadia módnymi trendami ako Bibliou a hovoria, že second handy nie sú pre ne, že oni tam akosi nikdy nevedia nič kúpiť. Prečo? Pretože majú v hlave len to, že si musia kúpiť oblečenie v istom trende, ktorý momentálne frčí. Takéto oblečenie v ňom však s najväčšou pravdepodobnosťou absolútne nenájdete. Za to tam nájdete perfektné basic kúsky, vintage košele ako po tatkovi, retro šaty, sukne a kopec iného. Jednoducho veci, ktoré dodajú punc originality oblečeniu, ktoré ste kúpili v klasickom obchode a je v súlade so súčasnými trendmi.

Čo mám na sebe?

Košeľa, crop top (pôvodne športová podprsenka a značka Ikea???), opasok, turban – second hand

Nohavice – Answear

Okuliare – darček

Topánky – Topankovo (staručké)

Za fotky ďakujem Markétke Bártovej.

1 Comment

  • Reply
    V3ronika♥
    1. augusta 2018 at 15:38

    super tipy 🙂 já miluju sekáče

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.