Inšpiruj sa Afričankami a nos vzory!

Bol to jeden krásny májový deň. Krásny z hľadiska počasia a miesta, na ktorom som sa aktuálne nachádzala. Bol to Madrid, kde sme s mojim priateľom Jarkom trávili čas u jeho rodičov. Z hľadiska nálady to nebolo veru nič moc. Z Madridu sme totiž po takmer dvoch nádherných týždňoch plných zážitkov odchádzali domov na Slovensko. Na letisko sme prišli tradične o pár hodín skôr, nech všetko vybavíme v pokoji, najeme sa a popozeráme nejaké obchodíky. Sadli sme si do prvej kaviarne, ktorú sme našli a objednali sme si predražené dve predražené espressá a ešte predraženejšiu minerálnu vodu. A v tom to prišlo.

Teda prišli. Ony. Žena viditeľne afrického pôvodu s malým dievčatkom v náručí. Sánka mi v momente spadla a musela som si ju zbierať kdesi po tej špinavej letiskovej zemi. Obidve, dáma a aj jej malá dcérka, boli totiž zaodeté od hlavy po päty do rozličných vzorov. Nie jeden vzor, skombinovaný s neutrálnymi kúskami, tak ako je to zvykom v našich stredoeurópskych končinách. Tých vzorov sme s priateľom narátali snáď osem, ak sa ráta aj kryt na mobile. Na sebe mali obe turbany, komplety zložené z dlhších oversize košieľ a nohavíc, tenšie bundy, sandále a kabelky. Mama Afričanka celý outfit, z ktorého by bežnú konzervatívnu Slovensku zavalila migréna približne za dve sekundy, doplnený o výrazné kovové hrubé náušnice, slnečné okuliare, pravdepodobne ručne tepané kovové náramky a červený rúž.

Išlo teda o veľmi extravagantné kombinácie, no akosi mi absolútne nevadili. Práve naopak – so spomenutou sánkou, ktorú som si zbierala po zemi som na ne s obdivom hľadela a dané outfity sa mi zdali originálne a k nositeľkám sa úplne hodili. Nie však kvôli ich africkému pôvodu. Zamyslela som sa nad tým a zistila som, že to bolo kvôli ich sebavedomiu a pohode, ktorú vysielali okoliu. Jednoducho, s danými outfitmi boli zžité, spokojné a cítili sa v nich príjemne. A prišla som na to, že práve o tom to celé je! Kľúčom k dobrému outfitu nie sú módne trendy či čokoľvek iné, ale to, že sme s outfitom stotožnené, cítime sa v ňom komfortne a to aj vysielame okoliu. Takže som sa africkou ultra mega skvele oblečenou tetuškou inšpirovala. Teda, nie tým, že by som si zrazu išla zaobstarať africké dieťatko, ktoré by bolo najštýlovejšie oblečeným mladým jedincom v celej republike. Ale jej outfitom a nakombinovala som na seba tri vzory. Čo na to hovoríte? Vyšlo to?

Čo mám na sebe?

Bunda – Freshistic

Nohavice – stará kolekcia H&M

Topánky – CCC Shoes

Fotky – Hanka Slichová

2 komentáre

 • Reply
  Viki
  4. júna 2018 at 7:58

  najprv som ťa na fotkách ani nespoznala 🙂 super !

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • Reply
  Nellie
  13. júna 2018 at 21:59

  Moc se to povedlo, vypadá to skvěle 🙂

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.