Byť na jeden deň princeznou

Veľké množstvo žien sa už od detstva teší na jeden výnimočný deň – na svadbu. Na to, že budú vďaka krásnym svadobným šatám, nádhernému make upu a účesu tými najkrajšími princeznami. V duchu si nespočetne veľakrát predstavujú ten pocit výnimočnosti, ktorý sa so šatami a celým jedinečným dňom spája. Mne pred pár dňami napadla myšlienka – prečo sa cítiť výnimočne len počas jedného dňa? A prečo nie častejšie? Lepšie povedané, hocikedy, kedy sa nám ženám zachce? Veď oblečenie tu predsa nie je len na to, aby zakrylo naše telá, ale zároveň aj na to, aby sme ním vyjadrili naše myšlienky, názory, osobnosť… A koniec-koncov aj na to, aby sme sa prostredníctvom neho cítili výnimočne.

Nemusia to byť len svadobné šaty počas jedného výnimočného dňa. Môže to byť akékoľvek oblečenie, pri pohľade na ktoré nám v obchode padá sánka. K tomu krásne doplnky, líčenie a účes a hľa! Princezná je na svete. Tento pocit výnimočnosti, ktorý nám oblečenie dáva je jedným z dôvodov, prečo milujem módu.

My ženy často čakáme na nejaké udalosti alebo len na našich chlapov, aby nám vyčarovali pocit výnimočnosti. Ale prečo čakať na jedinečnú udalosť, ktorou je napríklad nejaká svadba či oslava, keď ich počet za rok vieme poľahky spočítať na jednej ruke? A prečo čakať na chlapa, ktorému naznačovanie nepomôže a častokrát nepomôže ani silný úder tupým predmetom do hlavy? Je 21. storočie a my ženy a naše postavenie či hlas je silnejší než kedykoľvek predtým. Prečo teda čakať na niečo alebo niekoho, aby z nás urobil princeznú a navodil nám pocit výnimočnosti? Come on! Vytvoriť si ho môžeme aj samypomocou oblečenia.

Mne táto myšlienka napadla, keď som pred časom navštívila butik Poshme, ktorý predáva rozprávkovo krásne šaty a sukne. Keď som si ich zopár skúšala, cítila som sa naozaj ako princezná. A pocit jedinečnosti a výnimočnosti som sa rozhodla navodiť si aj sama.sade kvitnúcich marhúľ počas obzvlášť teplého májového podvečera. A z toho pozitívneho pocitu čerpám energiu ešte teraz.

Pamätajte – všetko máme vo svojej hlave. Každá z nás môže byť princezná s pocitom výnimočnosti úplne kedykoľvek. Kedykoľvek sa nám zachce. Prečo si napríklad namiesto nudného večera stráveného doma v teplákoch pred počítačom nespraviť súkromnú párty? Len vy, vaše nádherné šaty a možno pohárik sektu a dobrá hudba k tomu.

Čo mám na sebe?

Tričko F&F

Sukňa POSHME

Za fotky srdečne ďakujem Lucke Urbaníkovej.

3 komentáre

 • Reply
  Viki
  14. mája 2018 at 8:31

  veľmi pekne napísané 🙂 máš totálnu pravdu…neviem prečo sa každý deň neobliekam tak, aby som sa cítila výnimočne..nemusí to byť hneď za princeznú..stačí, keď sa budem cítiť krásna, sexy a sebavedomá 🙂

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 • Reply
  Nita
  15. mája 2018 at 11:19

  Súhlasím! A ty teda v tej sukni naozaj vyzeráš ako princezná. A pritom si z nej v kombinácii s tričkom vytvorila úplne nositeľný outfit aj na takmer bežný deň. Lebo bežný nebude v tej sukni 🙂 Nádhera.

  NITA
  NEW POST

 • Reply
  Sabi
  16. mája 2018 at 17:35

  naozaj krásne zábery aj myšlienky, všetky palce hore! 😉 tá suknica je naozaj rozprávková, krásny kúsok 🙂

  Sabi z blogu Beautiful savage

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.