Kde hľadám inšpiráciu?

Často a ma ľudia pýtajú, kde pri svojej práci a blogovaní hľadám inšpiráciu. Ako to, že mi za tie roky nedošli nápady? Ľudia tomu nerozumejú a otázky podobného typu dostávam dennodenne. Inšpiračné zdroje nie sú niečo, čo treba hľadať, držať sa len toho a pýtať sa na to napríklad úspešnejších ľudí. Existuje ľahšia cesta než sedieť hodiny za počítačom, prezerať stránky, blogy, Pinterest, Instagram feed a tisíc iných vecí. Stačí si len otvoriť oči a nastražiť uši.

Často sa mi stáva, že ľudia síce majú oči a uši, no v skutočnosti sa pozorne nedívajúnenačúvajú. Počas chôdze majú na ušiach slúchadlá s hudbou a v jednom kuse hľadia do mobilov. Keď si človek oči otvorí a uši poriadne nastraží, nájde zdroje inšpirácie všade okolo seba, bez zbytočnej námahy. Ja inšpiráciu vidím nielen v okoloidúcich ľuďoch a napríklad v ich oblečení, ale aj v budovách a ich farebných kombináciách, autách, reklamných plagátoch, výkladoch obchodov… A čo uši? Stačí len pozorne počúvať, kdekoľvek sa nachádzate. A keď sa vo vnímaní dostanete na vyšší level, bude vám stačiť aj malý podnet. Zamyslíte sa nad ním a hneď vám napadne nejaká super téma na článok, kompozícia na fotku alebo farebná kombinácia na outfit.

Kaviareň a Mini

Tieto krásne fotky vznikli vďaka Lucke, s ktorou sme sa dohodli veľmi spontánne. Chceli sme ich odfotiť v mojej obľúbenej kaviarni Skog v Brne, ktorá síce nie je bláznivo farebná a skôr minimalistická, no má krásnu atmosféru, všade rozvoniava čerstvo namletá káva a vládne tam pohoda. Pri tomto fotení som si uvedomila, čo to mám za psa. Že to nie je ten klasický pes, ktorý býva v búde v záhrade. Ona je proste človek v psom tele. Je mojou vernou spoločníčkou, nech ideme kdekoľvek. Trebars aj na kávu do Skogu, pričom nemá problém byť bez vodítka a správať sa slušne a vychovane. Síce nehovorí, no náš očný kontakt mi stačí na to, aby som presne vedela, ako sa cíti alebo čo si myslí. Aj pózovať na fotkách sa už dokonca naučila. Veď sa pozrite, ako krásne spolu pijeme tú super kávu, ktorú v Skogu majú 🙂

Čo mám na sebe?

Šaty – ZOOT

Lodičky – Topankovo

Za fotky veľmi pekne ďakujem Lucke Urbaníkovej.

1 Comment

  • Reply
    Viki
    4. januára 2018 at 17:49

    To sú prekrásne fotky, úplne som sa zaľúbila 🙂 A samozrejme aj do šiat 🙂

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.