Som závislák?

Stalo sa vám niekedy, že ste boli posadnutí nejakou farbou? Že ste v obchode zrazu videli len vec v tom danom odtieni a kupovali ste len to? Ja som jedného dňa precitla a zistila som, že som posadnutá žltou. Zobudila som sa zo svojho sna a zistila som, že nielen väčšinu svojho zimného šatníka, ale aj celý byť mám v podstate žltý. Priviedol ma na to David, s ktorým spolu často fotíme outfity a keď som si pozrela naše fotky, zistila som, že vlastne vždy fotíme len niečo žlté. Ja sa však takejto obsesií vôbec nebránim! Úžasne mi to šetrí čas, keďže v obchodoch neriešim hlúposti a keď si chcem kúpiť napríklad nové ponožky, nestrácam čas a zoberiem prvé žlté, čo tam majú. Aké praktické, však? Takto som rozmýšľala aj pár zariaďovaní bytu a to mi teda ušetrilo pekných pár nervov!

Módny trend

Žltá sa spolu s horčicovou stali jednými z top farieb roku 2017. Na jednej strane je to fajn, pretože s tou kopou žltého oblečenia, čo mi visí v šatníku som aspoň trendy, no na strane druhej ísť do obchodov plných žltých či horčicových kúskov a nekúpiť nič je olympijskou disciplínou. Asi vás tiež neprekvapí fakt, že vám neviem vypichnúť jede módny kúsok, ktorá sa mi v tomto odtieni páči najviac. V lete som milovala žlté šaty, kabelky, topy a na žlté šľapky zo Zary som z nôh nevyzula snáď celé leto. Teraz v zime zasa milujem žlté svetre mikiny, čiapky, kabáty a mojim najnovším prírastkom je tento huňatý a rozkošný žltý kožuch – jediná vecička, ktorú som si počas Black Friday ošiaľu dopriala a skutočne nebola drahá. A ako správny závislák mi nestačí jeden žltý kúsok v outfite a ani sa už nesnažím kúsky spolu zladiť a k žltému kabátu zobrať žltú čiapku, aby aspoň niečo s niečím ladilo, ale je to o tom, nabrať si na seba čo najviac žltých kúskov. Nesúďte ma, mohla som byť závislá na kadečom inom oveľa horšom!

Farebná psychológia žltej

Vo všeobecnosti, ako veľký milovník farieb si často čítam rôzne štúdie o farbách a ich vplyve na kadečo možné. A žltá úplne sedí k mojej povahe, takže ani nečudo, že som si ju tak obľúbila. Predstavuje totiž tvorivosť, kreativitu, radosť a slnko. Milujú ju optimistický a svieži ľudia s tendenciou k infantilnosti. Proste celá ja!

Čo mám na sebe?

Kožuch – Mango

Nohavice a tričko – Primark

Čiapka – Forever 21

Topánky – CCC shoes

Ponožky – Fusakle

Kabelka – Londonstore

Žltý šál  

Foto: David Poul, www.davidpoul.cz

1 Comment

  • Reply
    Dominika
    15. decembra 2017 at 12:00

    krásne fotečky aj ty 🙂 Každý príspevok mám pocit, že lepší a lepší 🙂 Aaa k tebe a tvojmu vzhľadu si myslím, že sa pestré farby veľmi hodia 🙂

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.