O tom, prečo nemám rada Vianoce.

Na Slovensku sa traduje, že Vianoce sú sviatkami pokojaradosti. Vraj. Tak prečo sa toho stále nedržíme? Namiesto toho šprintujeme po preplnených obchodných centrách, každému blízkemu nekupujeme maličkosť, ale minimálne dva alebo tri darčeky, veď aby náhodou nebolo málo! Neuvedomujeme si, že na Vianoce chodí Ježiško a nie hygienická kontrola, a tak upratujeme tak veľmi a dôkladne, že ledva dýchame. O ničom inom sa nevieme baviť, len čo komu kto kúpil a nech poradí a čo kto napiekol a nech dá recept. Silene niekomu kupujeme hlúposti len kvôli tomu, že a to proste musí. Ach, tie spoločenské konvencie! Vianoce sa proste podľa mňa podobajú na oddych a radosť len kde-tu. A to sa mi veru nepáči.

Ja som sa tento rok naozaj rozhodla, že sa z Vianoc nejdem pos**ť a prečítať si o tom môžete aj TU. Nejdem upratovať ako robot každý jeden milimeter nášho domu a ani nemáme v úmysle vypekať dvadsať druhov koláčov, ktorých sa aj tak za pár dní prejeme. Nekúpila som haldy darčekov a ani sa veru nechystám. Rozhodla som sa, že to najlepšie a najvzácnejšie, čo môžem niekomu dať je svoj čas. A to najlepšie, čo môžem sama pre seba urobiť, je nestresovať sa, spomaliť a oddychovať. Aj svojim blízkym som kúpila darčeky takého typu, aby sme na základe toho spolu trávili spoločné chvíle. A sama sebe som si nariadila, že minimálne týždeň nebudem pracovať. Je to ťažké, pretože si musím „nadrobiť“ pomerne dosť veľa práce dopredu, no dá sa to.

Síce pracujem v marketingu a kolotoč okolo Vianoc je pre nás najdôležitejšou časťou roka na tržby a profesijne sa musím už od septembra venovať tematike týchto sviatkov a intenzívne ten ošiaľ riešiť, v osobnom živote sa budem vždy snažiť, aby Vianoce ostali o ten spomínanej pohode, pokoji, radosť a nemateriálnych veciach.

A čo outfit?

Sako – second hand

Šaty – Reserved

Čižmy – CCC Shoes

Kabelka – Londonstore

Krásne fotky sú zásluha Jiři Lubojacký

3 komentáre

 • Reply
  Minau
  17. decembra 2017 at 16:56

  Naprostý souhlas!

 • Reply
  Nita
  18. decembra 2017 at 11:40

  U nás sa tiež žiadne veľké upratovanie nekoná, napiekla som z kúpeného cesta linecké a medovníky, to stačí a ako darček každý dostane len drobnosť. Čas bohužiaľ tento rok venovať neviem, keďže už len čakáme na príchod mrňúsa, ale Vianoce si chceme užiť čo najpokojnejšie.

  NITA
  ADVENTNÝ KALENDÁR

 • Reply
  Simona
  19. decembra 2017 at 15:55

  Uplne s tebou suhlasim !!!! Krasny clanok !!!! A ta hygienicka kontrola ma totalne pobavila – s tym sa stotoznujem najviac, nenavidim upratovanie a nehanat sa pred vianocami len preto aby som vsetko upratala mi pride ako ta najsialenejsia vec, keby to mam robit tak mi to skazi cele vianoce 😀

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.