Čo je vašou srdcovkou?

Čo je vašou srdcovkou?

Znie dnes moja otázka na vás. Čo v živote robíte najradšej? Čo vás napĺňa najviac? Čo vám robí najväčšiu radosť? Pri akej činnosti sa zo života radujete najviac?

Ja som sa nad tým minule zamyslela a veru neviem povedať jednu konkrétnu vec. Jedlo? Dobrá káva? Priatelia? Joga? Môj pes? Prechádzky v prírode? Je toho veľmi veľa, no spája ich jedno spoločné adjektívum – pozitívny. Mojou srdcovkou sú veci pozitívne. Také, ktoré mám rada, pri ktorých sa nemusím do ničoho nútiť, cítim sa pri nich príjemne a vytvárajú mi úsmev na perách. Také mám rada, bez ohľadu na to, čo konkrétne to je.

Vo svojom živote vyhľadávam veci pozitívne a tých negatívnych sa snažím zbavovať. Ani neviete, ako veľmi vám na vašu psychiku či dokonca vaše zdravie pomôže, keď tak urobíte. Ja napríklad som sa takto pred dvomi rokmi zbavila zamestnania, ktoré ma nebavilo a ubíjalo. Je to ťažký krok, no nabrala som odvahu, vystúpila z komfortnej zóny a urobila niečo pre svoje dobro. Negatívnu prácu do ktorej som sa netešila, plnú negatívnych ľudí som vymenila za prácu, ktorú dodnes milujem, napĺňa ma a je mojou veľkou záľubou. Pred rokmi som zasa pretrhla kontakt s osobou, ktorá na mňa nevplývala dobre a bola taktiež negatívna. Zbaviť sa takýchto negatívnych vecí či ľudí nie je ľahké a chce to poriadnu dávku odvahy a chcenia, no vyplatí sa to. Zapamätajte si, že život je príliš krátky na to, aby sme si ho neužívali a nerobili to, čo máme radi a netrávili chvíle s pozitívnymi vecami alebo ľuďmi, ale sa zožierali niečím, z čoho budeme mať prinajlepšom žalúdočné vredy.

Nebuďte pohodlní a neprihliadajte nečinne na niečo, čo sa vám vo vašom živote nepáči. Či je to škaredý gauč v obývačke, na ktorý sa vždy len mračíte alebo je to vaša postava, ktorá nie je podľa vašich predstáv, váš šatník, v ktorom si nikdy neviete nič vybrať a nič vám nesedí, váš nepriateľský kolektív v práci či čokoľvek iné. Zmeny k lepšiemu nie sú ľahké, no uvidíte, že čim ďalej ich budete robiť, tým ľahšie a rýchlejšie to pôjde. Až dospejete do štádia, že nebudete leniť ani sekundu a v každom okamihu vášho života budete mať na zreteli len vaše dobro a veci pozitívne. A keď bude zrazu všetko vo vašom okolí pozitívne, pretože ste si to tak nastavili v hlave a vykonali potrebné zmeny, potom bude všetko pre vás vašou srdcovkou. Či to bude sedenie doma v novom prenádhernom gauči, ktorého farba vám vždy vyčarí úsmev na tvári alebo to bude vaša postava, s ktorou ste začali robiť zmeny k lepšiemu a neskutočne vás to teší, váš šatník, z ktorého ste vyhádzali všetko, čo vo vás čo i len trošku vytvára niečo negatívne a zostali v ňom len veci, ktoré sa vám skutočne páčia a páčite sa sami sebe v nich. Alebo srdcovkou môže byť aj vaša práca, ktorú milujete a každý jeden deň sa do nej tešíte.

Čo mám na sebe?

Ružový kabát – ZOOT

Sivé čižmy – Topankovo

Kabelka, klobúk – SHEIN (staršie)

Fotky – David Poul

2 komentáre

 • Reply
  Simplement Lui
  26. decembra 2017 at 15:01

  Great and elegant colored outfit 😉

  https://4highheelsfans.wordpress.com/2017/12/21/retro-heels/

 • Reply
  Timea
  3. januára 2018 at 20:55

  super článok , ako stvorený na úspešný začiatok nového roka 🙂

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.