Prečo nemám rada módne prehliadky?

Tento článoček píšem v aute, cestou z nádherného víkendu plného módy na Košice Fashion Weeku. Musím sa však priznať, že na módne prehliadky chodím nerada. Teda, vždy si veľmi rada idem pozrieť danú kolekciu návrhára a zblízka sa pokochať krásnou detailnou prácou, ktorá je pre mňa umením. Nemám však rada všetko to okolo, čo z módnej prehliadky urobili samotní ľudia.

Je mi veľmi ľúto, že ľudia berú módne prehliadky ako príležitosť ukázať sa. Dať najavo, že majú peniaze, krásne oblečenie, perfektnú vizáž, spoločenský status… Je úplne jedno, že možno v skutočnosti tie peniaze alebo úspech nemajú a že to drahé luxusné oblečenie si zapožičali alebo si kvôli tomu siahli do debetu na karte. V ten daný večer sa proste potrebujú ukázať a je im vlastne úplne jedno, aký návrhár ide predvádzať.

Potrebujú sedieť v prvom rade a modliť sa, aby si tá televízna reportérka alebo fotograf z najčítanejšieho slovenského denníka všimli práve ich. Móde sa pravdepodobne veľmi nerozumejú, nepoznajú daného návrhára a ani jeho tvorbu alebo jeho súčasnú inšpiráciu. Celú prehliadku hľadia do mobilu, natočia si len záverečné defilé, ktoré hneď pridajú na Instagram. Len aby všetci vedeli a videli, že tam bol.

Ja osobne sa na prehliadkach cítim trochu nepríjemne. Veľmi rada si v móde uletím a na týždni módy dupľom, veď som milovníčka módy a udalosť si to priam pýta. Keďže však takmer polovica ľudí na danej akcii sa v móde nevyzná a nepripúšťa módne experimenty a to, keď je niekto iný, väčšina ľudí na mňa hľadí povýšenecky a premeriava si ma od hlavy po päty, čo to mám na sebe a akej značky to je. Povrchné.

Našťastie, v Košiciach dané prehliadky predčili moje očakávania a nádherné kolekcie Zuzany Hakovej alebo Jaroslavy Wurl Kocanovej s ľudovými motívmi ma chytili za srdce a z toľkej nádhery som bola natoľko dojatá, že mi ľudia naokolo boli totálne ukradnutí. Fotky a informácie z tejto akcie nájdete v minulom článku.

Čo mám na sebe?

Ružový trenčkot – Reserved,

žltý rolák – second hand,

žltá sukňa – Forever 21,

čižmy – TOPANKOVO,

okuliare a kabelka – niekde z internetu.

Foto: David Poul

 

2 komentáre

 • Reply
  Simplement Lui
  22. novembra 2017 at 16:52

  A lovely and colored outfit! Full of energy 😉

  https://4highheelsfans.wordpress.com/2017/11/17/kathrine-wants-boots/

 • Reply
  Viki
  23. novembra 2017 at 15:41

  nikdy som na módnej prehliadky nebola, ale keď sa dostanem tak si toto správanie ľudí budem všímať 😛

  Viki Ceglédyová

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.