Overal na trhu

Milujem, keď nájdem niekde miesto, ktoré ma svojou atmosférou a energiou neskutočne nabije a pozitívne ovplyvní. Našťastie, takých miest je v Brne veľa, a tak sa mi určite nebudete čudovať, preč som si toto mesto tak obľúbila.

Trh s názvom Zelný trh (v angličtine s krásne doslovným prekladom Cabbage Market Square) má tej dobrej energie priam na rozdávanie. Trhovisko si žije svojim neutíchajúcim životom, všade sú vďaka dozretému domácemu ovociu a zelenine nielen nádherné farby, ale aj vône. Toto miesto opantalo všetky moje zmysly a získalo si ma aj srdečnosťou ľudí. Pokiaľ inde (na Slovensku je to zvykom, ale nechcem generalizovať ani urážať) sú na rozpadnutom špinavom trhovisku len nevrlí predavači, unavení životom a pripravení svojimi šialene vysokými cenami oklamať každého, kto sa na nich čo i len pozrie, v Brne na „Zelňáku“ je tomu úplne inak. Slnko svietilo už od rána, z neďalekej kaviarne rozvoniavala prvá ranná kávička a už od skorých hodín predavači vykladali svoju úrodu, na ktorú boli patrične hrdí. Pred kopy pestrofarebnej zeleniny vykladali tabuľky so spojeniami ako „naše první rajčata“, „čerstvá křupavá jablíčka“ alebo „ty nejsladší jahody.“ Každý sa na každého usmieva a len čo prídem bližšie, neznámy muž mi dá kompiment „slečno, vam to ale teda dneska sluší.“ Nepovedzte mi, že by ste si toto miesto nezamilovali.

Ten deň bol príjemný aj vďaka tomu, že som si na fotenie vyrazila so šikovnou fotografkou Maťkou Čížkovou. Milujem ľudí, ktorí sú kreatívni a inšpiráciu vidia všade navôkol seba. S Maťkou sme si od začiatku veľmi sadli, čo je podľa mňa na fotkách aj vidieť.

Jej prácu môžete nájsť na jej Facebooku – Fotografka a lektorka Martina Čížková alebo na webe martinacizkova.cz

ČO MÁM NA SEBE?

Overal – SHEIN,

kabelka – Love Moschino,

klobúk z Mexika, sandáliky z trhu,

pes – môj. 🙂

2 komentáre

 • Reply
  Rose Tascher
  23. júla 2017 at 22:51

  Nádherné fotky, moc ti to sluší 🙂

 • Reply
  Anita
  27. júla 2017 at 12:03

  Nádherné veselé fotky, už sa asi opakujem, ale fakt tieto tvoje farebnosti milujem. Vždy ma to neskutočne dobije energiou a donúti usmiať sa 🙂 A Zelňák má naozaj jedinečnú atmosféru ktorú dokonale dotvára aj Božský Kopeček, mňam 😀

  NITA

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.