Čo robiť, keď tvojmu „niečo chýba?“

Určite to tak máte aj vy – stojíte pred skriňou, pol hodinu vyberáte outfit, popritom si desať krát so slzami v očiach poviete, že nemáte čo na seba a keď sa po ukrutnom módnom boji konečne do niečoho navlečiete s myšlienkou na to, že ste tú jarnú diétu asi fakt mali brať vážne a napokon pri pohľade do zrkadla aj tak zistíte, že tomu outfitu hodnému stránky v módnom editoriále vášho obľúbeného časopisu niečo chýba. Čo sa s tým dá robiť?

Veru, mne sa toto niekedy stávalo takmer pravidelne! Až ký som nenašla osobu, ktorá mi tento „first world problem“ vyriešila. Poznáte dokonalú Oliviu Palermo? Je to americká módna ikona, ktorá v každom outfite, na každej udalosti, proste úplne kedykoľvek vyzerá dokonale. Ako to robí? Ona sama snáď v každom rozhovore povedala, že práve správne zvolená bižutéria dovedie outfit do dokonalosti a štýl človeka sa pozná podľa doplnkov. Oliviu vždy môžete vidieť napríklad v obyčajných rifliach, jednoduchej košeli, jej charakteristickými balerínkami, veľkými slnečnými okuliarmi a minimalistickou zlatou bižutériou. Na červenom koberci ju zasa môžete vidieť v nádhernej étetickej róbe, dokonalom náhrdelníku a luxusných diamantových náušniciach. Proste dokonale domyslené outfity sú v jej prípade hlavne vďaka správnym doplnkom.

Olivia ma teda inšpirovala k tomu, že pekné tričko a štýlová sukňa jednoducho nestačia. Tak ako koláč po upečení vždy pekne nakrájate a vhodne dozdobíte, tak isto treba dozdobiť aj už hotový outfit. Ak môjmu outfitu niečo chýba, no nemám čas premýšľať nad vhodnou dĺžkou náhrdelníka či farbe náušníc, snažím sa vždy pridať napríklad len moje milované značkové hodinky DKNY alebo  môj frajerský exkluzívny diamantový prsteň od frajera. Práve takéto luxusné doplnky posunú outfit na vyššiu úroveň a dovedú ho do dokonalosti. Ak mám trošku viac času, do outfitu zakomponujem nielen náhrdelník či náramky, no pohrám sa aj s menej tradičnými doplnkami. Mojim poznávacím znamením sa napríklad stal klobúk – tých mám doma hneď niekoľko a každý outfit s nimi vyzerá akosi štýlovejšie a netradičnejšie. Klobúčiky od výmyslu sveta sú proste naj! Ďalším vhodným netradičným doplnkom je napríklad kvetinová čelenka, s ktorou aj obyčajné jednoduché šaty vyzerajú dokonale a žensky. Do svojich outfitov na blog napríklad pridávam aj zrkadlové slnečné okuliare, s ktorými každý look vyzerá akosi luxusnejšie a zaujímavejšie. Páči sa mi aj, keď ľudia nosia doplnky a bižutériu, ktorá pre nich niečo znamená a pri pohľade na ňu sa im vynoria krásne spomienky a na perách majú úsmev – najčastejšie je to náramok s menom alebo dátumom narodenia blízkej osoby, zlatá retiazka s emblémom alebo len prsteň darovaný od milovanej osoby.

1 Comment

 • Reply
  Anita
  17. júla 2017 at 15:08

  Neviem kde ty na tie farebné miesta chodíš, ale všetky tvoje fotky sú tak krásne veselé a pozitívne. A s doplnkami máš úplnú pravdu. Niekedy naozaj stačí retiazka alebo náramok a všetko vyzerá úplne inak 🙂

  NITA
  NEW POST

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.