farby nielen v šatníku

Keď sme fotili tento outfit, zastavila ma slečna, ktorá išla vedľa do kozmetického salónu na nechty. Oslovila ma, že mi ďakuje, pretože akurát nemala dobrý deň a ja som jej svojim úsmevom a krásnym farebným oblečením trošku zlepšila náladu. Aké milé!

A presne na toto je oblečenie dobré. Samozrejme, primárne slúži na zakrytie nášho tela, aby sme po svete nepobehovali nahí (aj keď to by sa viacerým páčilo a ušetrili by sme kopec peňazí), ja oblečeniu dávam aj trochu inú pridanú hodnotu. Dá sa ním urobiť veľa – poviete svetu, kto ste, bez toho, aby ste sa prejavili verbálne. Správnym strihom a výberom dokážete tiež ubrať pár rokov alebo zoštíhliť sa či pôsobiť opticky vyššie. Oblečenie a najmä jeho farby však majú tiež moc pôsobiť na ľudskú psychiku. Zaujímam sa o štúdium farieb a práve napríklad sýte odtiene žltej, červenej, oranžovej či zelenej nám dokážu mimovoľne zlepšiť náladu. Pamätám sa dokonca, ako som v puberte nosila napríklad sýtozelenú mikinu s obrázkom žaby a každý, kto išiel oproti mne po ulici sa mierne usmial. Malé deti dokonca z tej výraznej farby nevedeli spustiť oči a s úsmevom od ucha k uchu ma hypnotizovali na zastávke autobusu, v obchode, všade. 🙂

A čo keby sme tieto farby nenosili len na oblečení, ale by sme do nich zahalili celé svoje životy? Predstavte si, že by ste mali superské ružové auto, bývali by ste v dúhovom dome a ešte aj taniere v kuchyni by ste nemali nudné biele, ale optimisticky žlté. To by bol život, však? Depresie by trvali približne tak sekundu, viac určite nie.

A čo farebného mám na sebe tentokrát?

Overal – SHEIN

Kabelka – SHEIN (vypredaná, podobná tu)

Sandále – TOPANKOVO

Náhrdelník – MOHITO

Klobúk – H&M

5 komentárov

 • Reply
  Rose Tascher
  4. apríla 2017 at 13:32

  Ach bože tak to je dokonalý outfit 🙂 ten overal vypadá skvěle:)

 • Reply
  Viki
  5. apríla 2017 at 11:49

  To vyzerá bombovo, na ten overal som pozerala len som si to dáko nevedela na sebe predstaviť, ty si to super vymyslela, sekne ti 🙂

 • Reply
  Dominika
  6. apríla 2017 at 16:32

  si úplne dokonaláá!! ten overal je megaaa!!

 • Reply
  Simplement Lui
  7. apríla 2017 at 21:54

  Great outfit … I like the mix between blue and red 😉

  https://4highheelsfans.wordpress.com/2017/04/06/easter-heels-v2/

 • Reply
  Lily of the valley
  8. apríla 2017 at 23:17

  Toto je dokonalé♥♥

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.