Utrpenie mladého blogera

Blogovanie je jednou z mojich najväčších záľub. Ono to však nie je také ľahké, ako sa navonok zdá. Rozhodla som sa vám preto zdeliť utrepenia mladého blogera – alebo ešte konkrétnejšie – utrpenie mladej malej módnej blogerky.

A ešte predtým – čo mám na sebe?

Baretka – EBAY, kabát – starý, podobný TU, rolák – ZOOT (vypredaný), sukňa – po mamine, čižmy – ZOOT.

 • Skladanie zaujímavých outfitov počas zimných mesiacov je doslova utrpenie. Prečo? Pretože os+ať pekné oblečenie, keď je zima, chceš mať na sebe nohavice, sveter a poriadne hrubú bundu a nie fancy kabátiky, opätky a nepohodlné sukničky, v ktorých ti môže všeličo omrznúť.
 • Fotenie v exteriéri by mal byť olympijský šport. Ako fakt! V lete utrápený mladý bloger bojuje so slnkom a čudnými tieňmi na fotke, v zime zasa zapadá slnko už o 15:00, takže kým sa s nejakou dobrou dušou dohodne, aby ho odfotil, slnko je už dávno za zenitom a mladý bloger môže ísť akurát tak plakať do vankúša a čekovať oslnivé Instagramové účty iných.
 • Kozmetické články sú raketovou vedou. To fakt musím mať ako každý správny bloger každomesačných obľúbencov? To fakt ako oni minú toľko kozmetiky za mesiac, že v nasledujúcom mesiaci už stihnú vydať článok s novými už odskúšanými a minutými produktami? A o čom mám písať ja, keď som jednoducho celý život závislá len na kokosovom oleji a používam dookola možno desať produktov? Neoriginálne! Choď sa hanbiť do kúta a nie blogovať…

 • Nové objektívy, foťáky, statívy, pozadia, svetlá… Kde má na toto mladý utrápený bloger vziať peniaze? Poviem vám, už len vedieť, na čo aký objektív použiť je fuška a zarobiť si naň, no, to je druhá vec… Keďže mladému depkujúcemu blogerovi nikto nič nedá zadarmo, tobôž nie nejaké fotoaparáty.
 • V jednom kuse samé prosíkanie: “prosím ťa, odfoť ma, akože pijem kávu”, “odfoť ma, ako idem po ulici”, “prosím ťa, odfoť ma, ale tak, akože sa nepozerám”… To je zrelé na poriadnu migrénu a svojho priateľa ľutujem a zároveň neskonale milujem!
 • Každý utrápený mladý bloger chce byť aspoň trochu kreatívny a inovatívny. To znamená, že namiesto spánku musí stále sledovať nielen všetky trendy a presnoriť celý internet dennodenne, ale aj sledovať iných blogerov, aby nerobil to isté – to je zabijak a žiada si to minimálne 5 káv denne a 1 tabletku na upokojenie…

 • Ak má mladý utrápený bloger šťastie a osvietilo ho, na univerzite študuje minimálne masmédiá, ideálne v kombinácii s fotografiou. Ak nie, neostáva mu nič iné, len si utrieť blogerské slzy a hor sa do štúdia fotenia, pozerania tutoriálov a trápenia sa vo Photoshope.
 • Každý mladý bloger je zrelý na psychológa. Prečo? Pretože nech robí, čo robí, stále je nejaký iný bloger lepší, krajší, úspešnejší a vždy sa nájde niekto vo fachu, kto urobí tú istú vec lepšie. To je pre každú mladú blogerskú dušu veľmi ťažké. Som toho názoru, že každý nováčik by mal mať naordinovanú jednu hodinu zdarma každý týždeň u svojho miestneho psychológa.

Napriek ROZHODNE VEĽMI HYPERBOLIZOVANÝM bodom alebo trápeniam mladého blogera to v skutočnosti až také zlé nie je. Súčasná doba blogerom rozhodne praje! Blogovanie je perfektnou možnosťou na sebarealizáciu, miestom, kde sa dennodenne naučíte nespočetné množstvo vecí z oblasti žurnalistiky, umenia, fotografie, videa, módy, krásy, spoločenských vied či tisíc iných vecí… Ak sa stále rozhoduješ, či s tým začať, nenechaj sa rozhodiť mojim satirickým článkom a určite to skús. Je to jedna veľká jazda!

10 komentárov

 • Reply
  Vladies
  14. januára 2017 at 20:57

  Blogovanie je krásna vec, no aj poriadna drina a byť skutočne dobrým blogerom nehovoriac. Ak by som ti mohla poradiť, tak dávaj bacha na vyrovnávanie fotiek, napríklad ako pri týchto fotkách s čiarami, ktoré idú do kriva. Pretože niekedy môže človek vyzerať, že na fotke akoby padal. Samozrejme je iné, ak to je zámer. Inak super outfit, opäť farebný a svieži a stále mi neide do hlavy, kde chodíš na tie “pozadia” na fotky, žlté, rúžové, modré….paráda :).

  • Reply
   Lenka
   18. januára 2017 at 12:02

   Ďakujem za radu, ja som fotky upravovala na počítači v aute a tam som so pravdupovediac vôbec nevšimla, že sú nakrivo. Až potom doma, keď som článok uverejnila, som si bila hlavu o stenu 😀

 • Reply
  Rose Tascher
  14. januára 2017 at 23:04

  Miluji šedo-růžovou kombinaci ♥ a tobě to hrozně sluší!! :))

  • Reply
   Lenka
   18. januára 2017 at 12:02

   Ďakujem! 🙂

 • Reply
  Michaela Šorelová
  15. januára 2017 at 11:05

  Nádherný outfit! Na to, že růžovou nemám zrovna v oblibě, tak tohle je paráda!! 😀
  Mr. Kev

  • Reply
   Lenka
   18. januára 2017 at 12:03

   Ďakujem krásne 🙂

 • Reply
  Lucia
  17. januára 2017 at 10:02

  Tak to je super článok a plne s ním súhlasim, ale blogovanie je aj napriek tymto nastraham strasne fajn 🙂
  LIFE IN PICTURES BY LU

  • Reply
   Lenka
   18. januára 2017 at 12:03

   Presne tak 🙂

 • Reply
  Dušan
  18. januára 2017 at 3:46

  JEžiiiš ja sa hrozne smejem! 😀 😀 😀 😀 Už dlho ma žiaden článok nepobavil 😀 “os+ať pekné oblečenie” a “odfoť ma, ako idem po ulici” je TOP! 😀 😀 😀 😀 😀 Najelpšie sú vždy, tie wtf pohlady ľudí, ktorým povieš, aby ťa tak odfotili a oni na to, že “Ved normálne chod a ja ťa odfotím” 😀

  a ako už spomenul aj prvý komentujúci, tiež by ma zaujímalo, kde stále nachádzaš, pozadia pre svoje fotenia! 😀 Skvelé!!!

  • Reply
   Lenka
   18. januára 2017 at 12:04

   Ďakujem ďakujem 🙂 som rada, že si sa pobavil, ja som sa tiež smiala, už len keď som to písala 😀

  Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.