Prečo milujem módu 90.rokov?

Iste ste si všimli, že móda sa počas nastávajúcej sezóny akosi „odtrhla z reťaze“. Že sa kombinujú nekombinovateľné veci, pásikmi s kvetmi, čipka s denimom, flitre s kamuflážou, elegantné so športovým a k tomu sú na všetkom nášivky. Móda 90.rokov je späť a buď ju budete nenávidieť alebo, naopak ako ja, ju budete milovať a nosiť neustále.

Iste si hovoríte, čo je na móde 90.rokov také skvelé, že o nej píšem článok? Určite viete, čo je móda 70. a 80.rokov – elegantné obtiahnuté midi sukne či saká s obrovskými vypchávkami. Všetko bolo presne nadiktované a porušovať sa to nesmelo, či už išlo o dĺžku sukne či veľkosť opätku. Po dvoch desaťročiach módnej drezúry sa však kreatívnym módnym dušiam zachcelo čohosi iného, a tak sa postupne trhali hranice, začalo sa porušovať všetko možné ľudská kreativita začala naberať na obrátkach. To je móda 90. rokov. Móda, ba až životná filozofia, kedy sa vykašlete na všetko nadiktované a na pravidlá, robíte (respektíve nosíte) čo chcete, kombinujete to presne tak ako chcete a nepočúvate okolie. Do popredia sa dostáva to najčistejšie, čo v ľuďoch (čo sa módy týka) je, zbavené vplyvov diktátu spoločnosti. Stále opakujem, že móda je obrovská hra a 90. roky to len potvrdzujú.

AnyaHindmarch1

Nečudo, že v móde začala kraľovať Annya Hindmarch so svojimi bláznivými kabelkami s nálepkami či Moschino na čele s Jeremy Scottom, ktorý značne vdýchol nový život (úvodná fotka hore).

90.roky naplno v ľuďoch rozprúdili kreativitu a už sa nebáli bez slov, len módou ukázať, čo je v nich, kto sú a čo sa im páči. Netvrdím, že módu vnímam totálne inak ako ostatní, no možno občas mám na veci iný názor. Už odmalička sa s módou hrám, preto prirodzene milujem tú z 90.rokov a rada kombinujem naoko nekombinovateľné. Moje prvé outfity na blogu boli presne v tomto duchu a, žiaľ, veľa ľudí ich skritizovalo. Kto by predsa nosil napríklad ležérnu vyťahanú mikinu s dlhou voľnou sukňou žiarivej farby a k tomu opätky? Alebo elegantné saténové minišaty a k tomu rifle? Pred zhruba dvomi rokmi sa to predsa nenosilo. Nečudo, že na mňa každý pozeral, akoby som bola z vesmíru.

90ky

Je dovolené naozaj všetko 🙂

Keď teda najbližšie budete stáť pred skriňou, inšpirujte sa aj vy 90.rokmi. Zabudnite na to, čo sa nosí alebo v čom by vás rada videla spoločnosť. Oblečte si prvé, čo vám napadne a hrajte sa. Nebuďte pohodlní a posuňte hranice svojho štýlu o čosi ďalej 🙂

Všetky použité fotografie: pinterest.com

1 Comment

  • Reply
    90´s hairstyle – The Stylemon
    31. júla 2016 at 13:18

    […] tomto blogu som už toho o 90.tych rokoch a o mojej láske k nim popísala toho už naozaj veľa. Milujem však nielen oblečenie, ktoré sa vtedy nosilo, ale aj […]

  • Leave a Reply

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.