Basketball dress

 Móda je hra, ja to hovorím už dávno.

Áno, existuje určitý dress code, ktorý by sme mali najmä počas dôležitých alebo slávnostných udalostí dodržiavať. Ale prečo si umelo vytvárame dress code aj v osobnom živote? Cítim to najmä v menších slovenských mestách, kde si sama spoločnosť nevedomky vytvorila svoj vlastný dress code a keď ho niekto prekročí, čaká ho nemilosrdné odsúdenie a pohŕdavé pohľady. Oblečieš si roztrhané nohavice? Tričko s holým chrbtom, z ktorého rafinovane vidno podprsenku? Šaty s hlbokým výstrihom? Obrovskú ružovú neónovú sukňu? Takto by som mohla menovať aj celý deň, ale rozumieme si a viete si predstaviť, čo na takéto módne výstrelky hovoria ľudia z tunajších malých miest.

Konzervatívnosť? Strohosť? Zastaralosť? Čo ľudí núti k tomu, aby vytvárali pomyselný dress code spoločnosti? Všetci takýto ľudia sa po zhliadnutí napríklad roztrhaných nohavíc alebo ponožiek v lodičkách začnú hrať na obrovských módnych znalcov a minimálne pohľadom ťa pošlú domov prezliecť, pretože “toto sa nenosí a je to nevhodné.” Naopak, ľudia, ktorí sa v móde vyznajú, sledujú ju alebo v nej pracujú, sú oveľa voľnomyšlienkárskejší (ej aké adjektívum!) a otvorenejší experimentovaniu a (čo je hlavné) nikdy nikoho za to, čo má na sebe neodsúdia.

Čo sa týka outfitu na fotkách, priznávam, nenosím ho každý deň. Vlastne som takúto kombináciu mala na sebe len raz, v deň, keď som mala chuť na totálne experimentovanie a kožušinkové sandále spolu s frajerovým starým basketbalovým dresom sa mi zdali ako jediný možný outfit, v ktorom prežijem deň 😀 Poviem to po stý krát, ale naozaj kradnite veci frajerovi zo skrine, vyplatí sa to 😀

1IMG_12722 IMG_12413 IMG_1218

 

SHOP MY OUTFIT (click on the image):

10996502_4860612_1000 azz13240_black_default_xl czz99709_black_default_xl_2 image1xxl

1 Comment

 • Reply
  Malinda Frances Knowles
  11. augusta 2015 at 1:06

  love the shoes!
  malinda
  http://www.malindaknowles.net

 • Leave a Reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.